fbpx

Loverove 07.07.2016

Czwartkowe loverove, specjalnie dla Was: genialne galerie z Touru i ciekawy news „biznesowy”:

1. Wyjątkowo malowniczy etap

Przejazd przez Masyw Centralny był nie tylko emocjonujący ze względu na pierwszą próbę sił faworytów, słabość Alberto Contadora oraz ucieczkę Rafała Majki i Bartosza Huzarskiego. Spektakularne krajobrazy sprawiły, że oglądanie rywalizacji kolarzy było prawdziwą przyjemnością. Zatem „przeżyjmy to jeszcze raz”. 

2. Jeśli codzienne galerie to za mało…

Cyclingtips dostarcza świetnych zdjęć, ale jeszcze lepsze zestawienia przygotowuje dla nas Strava. Pierwszych pięć dni w turbogalerii. Nie wiem jak Wy, ale ja idę zrobić następną kawę :)

3. Fuzja dnia

Niedawno Mavic przejął Enve, co otwiera ciekawe możliwości na rynku kół i kompozytowych komponentów. Teraz Shimano kupuje uznanego producenta kasków, czyli firmę Lazer. A konkretnie Shimano Europe z siedzibą w Holandii do końca tego roku stanie się właścicielem belgijskiej marki istniejącej od 1919r. To powoduje, że już wkrótce będzie można się „od stóp do głów” odziać u Japończyków, którzy sami produkują buty a w swoim portfolio mają również markę Pearl Izumi, specjalizującą się w wysokiej klasy ciuchach sportowych. Kaski od Lazera są ostanim elementem tej układanki.

Co ciekawe, w kaskach Lazer jeździ worldtourowa grupa Lotto-Soudal (jej liderem na Tour de France jest sprinter, Andre Greipel), której rowery Ridley są wysposażone w osprzęt Campagnolo.


Opublikowano

w

przez

Tagi: