Dopingloverove

Loverove 21.06.2016

Wtorkowe loverove z zacnym zestawem rowerowych newsów :)

1. Byle do przodu!

Inspirujące wideo od Stravy, które w paru kadrach pokazuje ducha sportu:

2. W roli głównej Michalina Ziółkowska

Zawodniczka teamu Volkswagena świetnie spisała się podczas Südtirol Sellaronda Hero MTB Marathon – Dolomites, gdzie zajęła drugie miejsce, zaraz za Sally Bigham. Dzięki temu Polka załapała się na kilka rewelacyjnych ujęć w krótkim wideo podsumowującym zawody w Dolomitach:

3. EPO bez wpływu na wyniki?

Może pamiętacie, ale w lutym wspomniałem o naborze do eksperymentu, który miał rozpocząć badania nad skutecznością EPO jako środka dopingującego.  No więc właśnie przeprowadzono próbę podczas podjazdu na Mont Ventoux i pomiary wskazują, że… grupa kontrolna, która jechała na placebo wspięła się na “giganta Prowansji” szybciej niż ci, którzy rzeczywiście jechali “na koksie“. 

Related posts
Recenzje

Un Ange, czyli film o Vandenbroucke’u

Koen Mortier zaprasza do swojej fantazji na temat ostatnich godzin życia Franka Vandenbroucke’a. Upadłej gwiazdy “pokolenia epo”, kolarza który nieco ponad dziesięć lat temu zmarł samotnie w Dakarze po nocy spędzonej z prostytutką.
Read more
Recenzje

Brittany Runs a Marathon

Motywy, by zająć się sportem są różne. To banał, ale tak, każda z tysięcy osób biorących udział w imprezach masowych ma swoją historię. Dla tytułowej Brittany start w maratonie nowojorskim to, a jakże, szansa na doprowadzenie własnego życia do porządku.
Read more
Recenzje

Marco Pantani. Ostatni Podjazd.

W ogromie reporterskiej pracy, którą wykonał Matt Rendell opisując życie, karierę i śmierć Marco Pantaniego największą wartość mają te słowa, które nie przekonają nieprzekonanych, ale są wartością rzadko spotykaną w kolarskich mediach. Te, które boleśnie…
Read more