fbpx

Loverove 15.06.2016

Środowe loverove pod znakiem ekwilibrystyki

1. Sztukmistrz z Lublina dnia

Nie wiem, jakim cudem Danny van Poppel wyszedł z tego cało, ale wyszedł i to jest najważniejsze. Czwarty etap Tour de Suisse padł łupem Maximiliano Richeze, ale z finiszu zapamiętamy wyczyn Holendra z teamu Sky:

2. Tłuste gravelovanie, czyli Kross Road Tour na szutrach w Tłuszczu

Nie aż takie umiejętności, ale technika jazdy była też potrzebna na zawodach Kross Road Tour rozegranych w Tłuszczu. Wyścig inspirowany „Strade Bianche” i zachęcający do użycia roweru typu „gravel” na zdjęciach z drona prezentuje się całkiem ciekawie:

3. Młodzieżowcy szlifują formę

Rekonesans trasy Mistrzostw Świata w Novym Mescie, fot. Sebastian Żabiński
Rekonesans trasy Mistrzostw Świata w Novym Mescie, fot. Sebastian Żabiński

Nasza kadra U-23 XCO przygotowuje się do najważniejszejszego startu sezonu, czyli mistrzostw świata, które już za dwa tygodnie (28.06-03.07) zostaną rozegrane w czeskiej miejscowości Nove Mesto. Sebastian Żabiński, trener kadry młodzieżowej przesyła informację o tym, co nasi kolarze robią w ostatnich dniach przed tą imprezą:

Od niedzieli, zawodnicy Młodzieżowej Kadry Narodowej MTB przebywają  w Novym Mescie na Morave. Celem jest rekonesans trasy zbliżających się Mistrzostw Świata. Na konsultacje trener kadry powołał sześciu zawodników, wyselekcjonowanych na podstawie obserwacji dotychczasowych startów. Podczas konsultacji, kadrowicze zapoznają się z nieco zmodyfikowaną rundą mistrzostw.

?Skupiamy się na dobrym, pamięciowym zapoznaniu szybkich, krętych fragmentów- zwłaszcza zjazdów. Szukamy optymalnej linii pokonywania trasy oraz ekonomiki i optymalizacji wydatku energetycznego zawodników. Mamy znakomite możliwości sprawdzenia sprzętu, zwłaszcza pod względem doboru ogumienia i przełożeń napędu. Pogoda nam sprzyja i wierzę, że w pełni wykorzystamy możliwości jakie otrzymaliśmy aby optymalnie przygotować się do najważniejszego startu w tym sezonie.?

Skład reprezentacji jest już praktycznie znany, choć ostateczne decyzje zapadną tuż po najbliższym Pucharze Polski. Pewne startu w MŚ zdają się być Aleksandra Podgórska i Rita Malinkiewicz, które wypełniły kryteria kwalifikacji PZKol. Reszta zawodników zostanie powołana na wniosek trenera kadry. Pod znakiem zapytania stoi występ Gabrieli Wojtyły, która doznała poważnego urazu ręki. Wśród Panów, największe szanse na wyjazd do Czech mają Marceli Bogusławski, Filip Helta i Jakub Zamroźniak. Ten ostatni, z bardzo dobrej strony pokazał się podczas majowych Mistrzostw Europy w Szwecji.


Opublikowano

w

przez

Tagi: