fbpx

Loverove 01.06.2016

Loverove na środę. Rowerowy dzień dziecka :D

1. Najlepsze zdjęcia z Giro

Wyczekiwana galeria cyclingtips z Giro d’Italia. Najważniejsze momenty uchwycone na świetnych zdjęciach. No to mamy dzień dziecka :D

2. Bezprzewodowy i hydrauliczny

Bezprzewodowe, elektryczne, jedenastobiegowe przerzutki SRAM eTap oficjalnie zostały sparowane z nowymi hydraulicznymi hamulcami tarczowymi (nazwanymi HydroHC). Szosówki przyszłości za chwilę będą już więc dostępne na rynku, czekamy zatem na reakcję UCI, która póki co zabrania stosowania „tarczówek” w oficjalnych wyścigach zawodowców. Po „szpiegowskich” zdjęciach i komunikacie prasowym amerykańskiego producenta, na oficjalną, „fizyczną” prezentację będziemy jednak musieli zaczekać do targów Eurobike.

3. Adam Hansen i jego rekord

Trochę ukradkiem i nieco mniej widoczny niż zazwyczaj, ale mieszkający w Czechach i jeżdżący dla belgijskiej drużyny Australijczyk, dojeżdżając do mety Giro d’Italia ukończył 14 wielki tour z rzędu (na 68. miejscu, co jest jego najlepszym osiągnięciem we Włoszech). I nic nie wskazuje na to, by Hansen miał się zatrzymać: już czeka na Tour de France i dalsze śrubowanie własnego, nietypowego rekordu: kolejnych, ukończonych wielkich tourów.

4.  A może by tak pogravelować?

plakat KRT A4 Tłuszcz_podgląd

Czyli zaproszenie na wyjątkową eliminację Kross Road Tour w Tłuszczu. Trasa amatorskich zawodów szosowych będzie zawierała odcinki po szutrach. Fajny pomysł, żeby poczuć klimat wiosennych klasyków takich jak Strade Bianche czy Tro Bro Leon albo… sięgnąć po „gravel bike’a” i wycisnąć z niego ile się tylko da.

Informacja Organizatora:

Cezary Zamana zaprasza do Tłuszcza na III etap ogólnopolskiego cyklu wyścigów szosowych dla amatorów Kross Road Tour 2016. Etap ten otrzymał przydomek BIAŁE DROGI gdyż jest inspirowany znanym włoskim klasykiem STRADE BIANCHE, podczas którego kolarze przemierzają szutrowe odcinki pięknej Toskanii. Etap w Tłuszczu będzie rozgrywany na mieszanej nawierzchni, gdzie ponad 30% trasy to rasowe szutry.

Zapraszamy wszystkich zawodników, którzy chcą spróbować ?nowych smaków? i wystartować w pierwszym w Polsce szosowym wyścigu kolarskim rozgrywanym na szutrowej nawierzchni. Uczestnicy będą rywalizować na dwóch dystansach ? ? pro 43km oraz pro 105 km. Przewidziano także start szkółek kolarskich w kategoriach Żak i Młodzik na dystansach 15 i 27 km.

Wyścigi Kross Road Tour dają możliwość każdemu amatorowi, aby poczuł się jak zawodowy kolarz. Sprawia to profesjonalna oprawa zawodów, uczestnictwo specjalnych wozów technicznych zgłaszanych przez drużyny, doskonałe zabezpieczenie trasy oraz bogate zaplecze organizacyjne.

Organizator stosuje najdokładniejszy na świecie system do elektronicznego pomiaru czasu – Mylaps Prochip, który używają organizatorzy zawodowych wyścigów kolarskich. Zapewnia on bezbłędny pomiar z dokładnością na poziomie 0,004 sekundy!

Podczas wyścigu prowadzona będzie klasyfikacja indywidualna oraz generalna w kategoriach wiekowych. Zwycięzcy otrzymają nagrody. Wyścig w Tłuszczu jest wpisany do oficjalnego kalendarza Pucharu Polski Mastersów.

kross-road-tour-tluszcz

Program zawodów:

 Sobota (04.06)

16.00 -18.00 – zapisy w biurze zawodów

Niedziela (05.06)

8.00 – 9.30- zapisy i wydawania czipów dla kategorii Młodzik, Młodziczka, Żak, Żaczka
9.00 – 11.20- zapisy i wydawanie czipów w biurze zawodów na dystans ? Pro
11.00 – 13.20 – zapisy i wydawanie czipów w biurze zawodów na dystans Pro
10.00 – start kategorii Młodzik (27 km)
10.03 – start kategorii Żak, Żaczka, Młodziczka (15 km)
11.30 – start dystansu ? Pro
13.30 – start dystansu Pro
13.45 – dekoracje kategorii Młodzik, Młodziczka, Żak, Żaczka
14.00 – dekoracja dystansu ? Pro
16.00 – dekoracja dystansu Pro


Opublikowano

w

przez