fbpx

Loverove 25.05.2016

Dobry zestaw newsów na środowy poranek specjalnie dla Was:

1. Kto ma najfajniejsze auto teamowe?

Team Sky nie buja się już Jaguarami, zatem konkurencja jest o wiele bardziej wyrównana. Zobaczcie sami:

2. Kruijswijk jest wyjątkowy

Nie, nie dlatego, że jest liderem wielkiego touru. Również nie dlatego, że dla niektórych jego postawa jest zaskoczeniem. Holender robi rzecz wyjątkową. Jest liderem wielkiego touru, jadącym po zwycięstwo w trzytygodniowym wyścigu, który zachowuje transparentność i udostępnia swoje dane dotyczące generowanej mocy na Stravie. Publicznie. Bez ściemniania, czajenia się i opowiadania bajek. Jego profil znajdziecie tutaj. 

Dla przykładu można wspomnieć, że np. na wczorajszym, „wariackim” etapie, przełęcz Mendola Kruijswijk pokonał w 36,5 minuty, co daje VAM 1570 i średnią moc 365W…

3. Golinogi w lycrach

w najbliższy weekend w La Bresse będą się podczas Pucharu Świata XCO ścigać na takiej trasie:


Co na to fani enduro?

4. Wpadajcie na Colnago Lang Team Race

Najbliższa eliminacja zawodów dla entuzjastów kolarstwa szosowego już w ten weekend w Warszawie. Znając i kojarząc tamtejszą społeczność rowerową będzie się działo :) Poniżej oficjalny komunikat i zaproszenie od Organizatorów:GRU_7808

SPRAWDŹ KOLARSKĄ FORMĘ NA TRASIE W WARSZAWIE

Warszawski Wilanów będzie gospodarzem drugiej w tym roku edycji Colnago Lang Team Race. Szosowy wyścig kolarski dla amatorów odbędzie się w najbliższą niedzielę 29 maja. Na starcie pojawi się wiele gwiazd sprzed lat, między innymi Czesław Lang i Krzysztof Sujka. Zapisy trwają.

?Kilka lat temu obserwowaliśmy niezwykłą popularność rowerów górskich, teraz coraz częściej do głosu dochodzi kolarstwo szosowe. Stąd nasz pomysł na cykl wyścigów dla amatorów. Ubiegły sezon pokazał, że idea jest trafiona. W ostatni weekend w Gdańsku pojawiło się 500 kolarzy. Myślę, że w Warszawie będzie podobnie, bo trasa w Wilanowie jest niezwykle atrakcyjna? ? mówi Czesław Lang, który jest nie tylko dyrektorem generalnym zawodów, ale również ich stałym uczestnikiem. ?Po latach przerwy w regularnym uprawianiu sportu wróciłem do treningów. Zmieniłem dietę na wegańską i chciałem sprawdzić jak to wpłynie na kondycję. Teraz czuję się na rowerze, jakbym miał dwadzieścia lat.? ? dodaje Lang.

Miasteczko Colnago Lang Team Race w Warszawie powstanie tuż obok Pałacu w Wilanowie. Stamtąd kolarze wyruszą na trasę wyścigu. W większości prowadzi ona po odkrytych terenach, jest płaska, szybka, ale wymagająca technicznie. Po długim dojeździe do Konstancina kolarze będą mieli do pokonania rundy liczące 21 kilometrów. Do wyboru  są dwa dystanse ? Mini (47 km) oraz Maxi (89 km). Na krótszym mogą startować urodzeni w 2000 roku i starsi, dłuższy przeznaczony jest dla osób pełnoletnich. Na każdym z dystansów walka odbywa się w pięciu kategoriach wiekowych wśród mężczyzn oraz w czterech kategoriach wśród kobiet.

Warszawa to drugi przystanek na trasie tegorocznego Colnago Lang Team Race. Za nami już wyścig w Gdańsku, a latem odbędą się jeszcze dwie pomorskie edycje ? 31 lipca w Krokowej oraz 28 sierpnia wielki finał w Bytowie. Zapisy do Colnago Lang Team Race w Warszawie przyjmowane są przez internet na stronie www.langteamrace.pl do środy 25 maja. Do wyścigu będzie się można zgłosić także w Biurze Zawodów w sobotę 28 maja w godz. 17.30-19.30 lub w dniu startu w niedzielę 29 maja w godz. 8:00-10:30.

W związku z organizacją Colnago Lang Team Race w Warszawie w dniach 28 i 29 maja wystąpią utrudnienia w ruchu. Od soboty 28 maja godz. 7:00 do niedzieli 29 maja do godz. 22:00 zamknięty będzie parking przy ul. Kostki Potockiego. W dniu 29 maja w godz. 4:00-19:00 wyłączony z ruchu będzie pas ul. Wiertniczej w kierunku centrum Warszawy na odcinku pomiędzy al. Wilanowską i Obornicką. Objazd al. Wilanowską, ul. Sobieskiego i ul. Nałęczowską. W czasie trwania wyścigu, w godz. 11:00-15:00 czasowo będą zamykane fragmenty ulic znajdujących się na trasie zawodów.


Opublikowano

w

przez