fbpx

Loverove 24.05.2016

Wtorkowe loverove, dobry zestaw na dobry początek dnia.

1. Tak było w Albstadt

Jeśli nie śledziliście na żywo relacji z Pucharu Świata XCO, to mam dla Was skróty z kanału UCI. W wyścigu kobiet triumfowała Annika Langvad:

a wśród mężczyzn Nino Schurter pokonał po pasjonującym finiszu Juliena Absalona:

A jeśli chcecie coś bardziej statycznego niż napakowane najlepszymi ujęciami wideo, to tutaj jest zestaw zdjęć z niedzielnych wyścigów:

2. A może by tak polatać?

Imponujące popisy specjalistów slopestyle’u. Warto docenić taki kunszt:

3. Co powiecie na obraz z Giro d’Italia?

W sensie taki na ścianę? Namalowany przez artystę? Albo wydrukowaną reprodukcję w przystępnej cenie? Poznajcie Jeffa Parra, entuzjastę kolarstwa, który tworze inspirowane wyścigami rowerowymi prace.

4. Komu licencję, komu?


Po sezonie 2016 przygodę ze sponsorowaniem kolarstwa kończy Oleg Tinkow. To wiemy od dłuższego czasu, natomiast wczoraj potwierdziły się pogłoski o końcu szwajcarskiej ekipy IAM Cycling. Choć nie była to czołowa grupa światowej elity, mimo wszystko dawała zatrudnienie kilkudziesięciu osobom: zawodnikom i ich obsłudze. Być może „zasoby ludzkie” IAM Cycling zostaną częściowo przejęte przez Team BMC, ale tak czy inaczej koniec sponsoringu oznacza, że w sezonie 2017 będzie brakowało dwóch zespołów z najwyższą klasą licencji.


Opublikowano

w

przez

Tagi: