fbpx

Loverove 18.05.2016

Zestaw newsów i kolarskich ciekawostek na środowy poranek, specjalnie dla Was:

1. Bikeporn z Giro d’Italia

Customowe rozwiązania, topowe, aerodynamiczne rowery i najnowsze trendy wśród zawodowców w galerii sprzętu do jazdy na czas używanego podczas Giro d’Italia.

2. Wymagana stała czujność

Startujących w wielkim tourze chwila nieuwagi może kosztować wiele. Przez starcie z Stefano Pirazzim Damiano Cunego być może przegrał etap:

https://twitter.com/CyclingHubTV/status/732582566176411652

A Rafał Majka był o włos od nawet wypadnięcia z wyścigu po błędzie Stevena Kruijswijka:

Holender, bezpośredni rywal naszego zawodnika w klasyfikacji generalnej przeprosił za ten stresujący moment.

3. Dobry polski design od Carbon Workshop

Nie jestem „gadżeciarzem”, ale ten drobiazg jest całkiem fajny. zCARBONka, czyli portfel/etui na karty płatnicze i dokumenty wykonany z włókna węglowego to ładny i przydatny drobiazg. W sam raz na prezent dla kolarza, który ma już swoją szosówkę – „pomnik górnika” (w sensie, że cały z węgla) albo przynajmniej o takim rowerze marzy.

zCARBONka od Carbon Workshop
zCARBONka

Dwie płytki z włókna węglowego są wyścielone miękkim materiałem i połączone elastyczną opaską, którą można zamówić z wytłoczonym własnym napisem.

zCARBONka od Carbon Workshop
zCARBONka od Carbon Workshop

Jak przystało na współczesny, „designerski” gadżet, całość dostajemy w ładnym opakowaniu, w środku znajdziemy też zapasową opaskę w innym kolorze.

zCARBONka od Carbon Workshop
zCARBONka od Carbon Workshop

Do „zCARBONki” mieści się kilka kart, ja w niej noszę tę z banku, dowód i 20zł w gotówce wsunięte między dwa „plastiki”. Całość nie wypycha kieszeni, mieści się zarówno w casualowych spodniach jak i w koszulce kolarskiej. Ma sportowo-outdoorowy klimat i podoba się nie tylko moim rowerowym znajomym.

Argumentem, który może przekonać paranoików ceniących sobie bezpieczeństwo jest fakt, że włókno węglowe chroni karty zbliżeniowe przed niechcianym zeskanowaniem przez złodziei.

A teraz uwaga, mały bonus :) Śledźcie uważnie blogaska, bo już za chwilę taki właśnie carbonowy portfelik będzie można wygrać w Quizie o Giro d’Italia.

4. Tom Dumoulin w Tour de Pologne

Tom Dumoulin na etapie Giro d'Italia - fot. materiały prasowe Lang Team, Roberto Bettini/BettiniPhoto?2016
Tom Dumoulin na etapie Giro d’Italia – fot. materiały prasowe Lang Team, Roberto Bettini/BettiniPhoto?2016

Holender, zwycięzca prologu Giro d’Italia i były lider wyścigu pojedzie w 73. Tour de Pologne. Biorąc pod uwagę charakterystykę trasy oraz fakt, że Dumoulin będzie przygotowywał się do czasówki na Igrzyskach w Rio, kolarz Giant-Alpecin będzie jednym z faworytów imprezy. Z podhalańskimi podjazdami powinien poradzić sobie bez problemu a 25km jazda indywidualna na ulicach Krakowa to próba w zasadzie stworzona dla niego.

5. Uśmiech dnia

Dla niektórych koszulka lidera to albo codzienność albo spodziewana kolej rzeczy. Dla Boba Jungelsa prowadzenie w Giro d’Italia to jak widać wyjątkowe wydarzenie. Tak trzymać. Zblazowanym gwiazdom mówimy stanowcze nie!

https://twitter.com/BobJungels/status/732654748965441536


Opublikowano

w

przez