fbpx

Loverove 04.05.2016

Loverove na poniedziałek środę. Ten tydzień zapowiada się bardzo przyjemnie. A rowerowe newsy jak zawsze dla Was o poranku:

1. UCI prezentuje… Katarzynę Niewiadomą

Polska, młoda kolarka systematycznie umacnia swoją pozycję w zawodowym peletonie. UCI wyróżniła ją i doceniła dotychczasowe osiągnięcia okolicznościowym wideo. Proszę Państwa, oto…

2. Gadżet numer 158…

Fatbike to gadżet. Regulowane ciśnienie w oponach fatbike’a dzięki specjalnej piaście to gadżet do kwadratu. Kiedyś system zdalnego upuszczania/dopompowywania był stosowany m.in. w rajdówkach na rajdzie Dakar. Czy to jest kolejny element „roweru przyszłości”?

3. Jak wykrywany jest „motodoping”

Prezydent UCI Brian Cookson oraz Menager ds Technicznych, Mark Barfield zaprezentowali szczegóły kontroli na okoliczność stosowania „motodopingu” w peletonie. Według nich procedura bazująca na wykrywaniu pola elektromagnetycznego jest nie tylko wystarczająca, ale i najlepsza z możliwych. Zaprezentowano takie detale jak używany do kontroli sprzęt: jest to iPad Mini, dostawcę oprogramowania (tak jak w przypadku dopingu farmakologicznego WADA współpracuje z koncernami farmaceutycznymi, tak stosowna aplikacja została stworzona dzięki jednemu z producentów e-bike’ów). Co ważne, szefostwo kolarskiej federacji podważa sensowność poszukiwania niedozwolonych modyfikacji sprzętu przy pomocy rentgena oraz termowizji. Cookson i Barfield zwracają również uwagę na konieczność elastyczności przy tego typu kontrolach a także śledzenie social mediów, komunikatów wyścigowych i szczegółową analizę rywalizacji na trasie. Czujecie się przekonani?


Opublikowano

w

przez

Tagi: