fbpx

Loverove 03.05.2016

Wtorkowe loverove, kto w święto rano wstaje, ten ma coś rowerowego do śniadania :)

1. Tarcze powrócą (niczym James Bond)

Po wypadku Francisco Ventoso podczas Paryż-Roubaix UCI wstrzymała użycie hamulców tarczowych w zawodowym peletonie a Francuzi i Hiszpanie zabronili ich stosowania także w wyścigach amatorskich. Powiedzmy sobie szczerze, branża rowerowa zbyt wiele zainwestowała w szosowe tarcze, by teraz z tego pomysłu się wycofać.

Wszystko wskazuje na to, że „dyski” wrócą do peletonu już w czerwcu. Podczas Tour de France należy więc spodziewać się festiwalu premier nowych, topowych rowerów wyposażonych w to rozwiązanie.

2. Polacy przed Giro

Giro d’Italia zbliża się wielkimi krokami. W głównych rolach planują w tym roku wystąpić Polacy. W związku z tym trochę do poczytania o ich planach. Po dobrym występie w Presidential Tour of Turkey w zwycięstwo etapowe celuje Przemysław Niemiec. Wywiad z jednym z liderów Lampre-Merida możecie przeczytać tutaj. Z kolei Rafał Majka, co wiemy od dawna, będzie liderem ekipy Tinkoff z planem podboju klasyfikacji generalnej. Konfrontacja z Vincenco Nibalim i Mikelem Landą zapowiada się pasjonująco. Majkę będzie wspierał Paweł Poljański. Pamiętać też trzeba o wysokiej dyspozycji sprinterskiej Jakuba Mareczko. Kto wie, może jeżdżący z włoską licencją kolarz grupy Wilier Southeast upoluje jeden z etapów? W Etixx-Quickstep doświadczenie będzie zdobywał Łukasz Wiśniowski.

3. Tydzień w dwunastu zdjęciach

Czyli najważniejsze wydarzenia na zdjęciach przygotowanych przez Cycling Weekly. 

 


Opublikowano

w

przez

Tagi: