fbpx

Loverove 02.05.2016

Poniedziałkowe loverove: dla tych, którzy są w pracy i dla tych, którzy się weekendują trochę rowerowych newsów do poklikania w czasie porannej kawki :)

1. Wygrana weekendu

Żeby nie było tak, że utyskuję na złe traktowanie kobiet w kolarstwie a sam ignoruję co lepsze wyniki. Katarzyna Niewiadoma wygrała dwudniowy wyścig w Luksemburgu: Festival Elsy Jacobs. Impreza miała kategorię UCI 2.1 a Polka zapewniła sobie zwycięstwo po śmiałym ataku 36km przed metą drugiego, finałowego etapu.

2. Kraksa dnia

Red Hook Crit, czyli kuriersko-torowe wyścigi na rundach wytyczonych ulicami największych miast to ekstremalne i inspirujące wyzwanie. Tym razem zawody na Brooklynie zostały zakłócone potężną kraksą spowodowaną przez motocykl obsługi technicznej. Jak widać takie rzeczy zdarzają się nie tylko na szosie i trzeba ten problem jakoś rozwiązać.

3. XCO kiedyś i dziś

O tym, że cross country zmienia się z dnia na dzień wszyscy wiemy. Nic tak jednak nie boli jak dowód przez ogląd. Topowy sprzęt sprzed lat teraz nadaje się ewentualnie na „zimówkę”. A weźcie poprawkę na to, że testowa trasa daleka jest od ekstremów znanych ze współczesnych tras XCO:

 


Opublikowano

w

przez

Tagi: