fbpx
In sport

Kross Road Tour w Głownie + Mazovia w Łodzi

Jeśli szukacie pomysłu, gdzie pościgać się w ten weekend a nie jesteście jeszcze gotowi na góry, Cezary Zamana, Mazovia MTB Marathon i Kross Road Tour mają dla Was propozycję w centralnej Polsce.

W sobotę, 14.05 w Łodzi rozegrana zostanie czwarta eliminacja tegorocznej serii Mazovia MTB Marathon. Do wyboru jak zawsze kilka dystansów, kto zna Mazovię, ten wie ?czym to się je?. Ze względu na lokalizację można się spodziewać większej ilości pagórków i interwałów. Informacje o łódzkiej Mazovii znajdziecie tutaj.

kross-road-tour-głowno

Z kolei w niedzielę 15.05 w Głownie, zatem nieopodal Łodzi rozegrane zostaną drugie zawody serii Kross Road Tour. Być może to jest dla Was ważniejsza informacja, bo choć sam chętniej ścigam się na rowerze mtb, to jednak ten blog jest w większości poświęcony ?szosie?.

Co ważne, autorem trasy Kross Road Tour w Głownie jest nie kto inny tylko Dariusz Baranowski. Jeden z najlepszych polskich zawodowców początku XXw, obecnie m.in. komentator Eurosportu przygotował ciekawą, mocno pofałdowaną rundę. Do pokonania będzie 61 lub 110km. Oprócz właściwych wyścigów przygotowano także Kids Kross Road, czyli rowerową zabawę dla przedszkolaków. A jeśli tak jak ja jesteście ?po trzydziestce? to ważną informację jest fakt, że Kross Road Tour w Głownie jest zaliczany do Pucharu Polski Mastersów.

Jak wyglądało tam ściganie w zeszłym roku możecie zobaczyć na tym wideo:

A więcej informacji o Kross Road Tour w Głownie znajdziecie tutaj.

Co jakiś czas będę Wam wrzucał materiały dostarczane przez szeroko rozumianą „Mazovię”. Chociaż sam mam dość daleko na tamtejsze imprezy, planuję sprawdzić, jak będzie wyglądać eliminacja w Łopusznej, czyli maraton zaliczany do Pucharu Polski prowadzący szlakami Gorców. Ciekawie zapowiada się także górska etapówka mtb Gwiazda Południa, która w tym roku zadebiutuje w okolicach Zawoi. Z kolei Kross Road Tour to ciekawa propozycja dla amatorów-fanów szosy. Czyli, jak sądzę, m.in. dla Pani, Pana, Ciebie i Was, czytelników mojego blogaska :).

Related posts
In sport

Rzuć wszystko i pościgaj się w Gorcach

Jeśli chcecie pościgać się w górach – to jest ten weekend. Gorce Champion to skumulowane w dwudniowej imprezie maksimum wrażeń z kilkukrotnym wjazdem na Trubacz. Cezary Zamana po raz drugi zaprasza do Waksmunda i Łopusznej…
Read more
In sport

Nowa etapówka dla amatorów szosy

?Szlakiem Walk Majora Hubala? to w tym roku drugi, po Tour de Pologne, najwyżej klasyfikowany w kalendarzu UCI wyścig w kraju. Co ciekawe, tuż za zawodowcami w imprezie kategorii 2.1, na trasie będą rywalizowali mastersi oraz…
Read more
loverove

Loverove 17.03.2017

Piątkowe loverove z bardzo, bardzo obfitym zestawem rowerowych newsów. Miłego weekendu! 1. Wszystko, co musisz wiedzieć o Mediolan-Sanremo Po pierwsze, siedem faktów, które przydadzą się podczas oglądania relacji z pierwszego „monumentu” sezonu”: Po drugie, genialna…
Read more