fbpx

Loverove 22.04.2016

Loverove na piątek z dobrym zestawem newsów, specjalnie dla Was:

1. Znaczek dnia

Słowacka poczta upamiętnia mistrzostwo świata Petera Sagana okolicznościowym znaczkiem:

peter-sagan-znaczek-pocztowy

Znaczków o wartości 1? będzie 300tys. Cóż, my też mieliśmy kolarskiego mistrza świata. I co?

2. Kobieca strzała

Kilka fajnych, dużych kadrów z kobiecego wyścigu Walońska Strzała. Przy okazji, najlepszy damski wynik na Stravie z najważniejszego, ostatniego kilometra Mur de Huy mieści się w top30 wszystkich czasów. Uzyskała go Elisa Longo Borghini w 2013r.

3. Fajne sztafety będą w Białymstoku

W ten weekend rusza Puchar Polski XCO. Pierwsza eliminacja zostanie rozegrana w Białymstoku. XCO jak to XCO, dobrze, że kolejny sezon z rzędu mamy grono organizatorów, którzy podjęli się uczestnictwa w projekcie Pucharu Polski. Innowacją, i tu zaproszenie dla kibiców, będą sobotnie wyścigi sztafet mieszanych. Na krótkiej rundzie będą ścigały się drużyny złożone z par zawodników. To ciekawa propozycja urozmaicająca weekend z cross country. Tego typu zawody z powodzeniem sprawdzają się np. w biegach narciarskich i biatlonie.

Harmonogram pierwszej eliminacji Pucharu Polski XCO znajdziecie na plakacie:

Bialystok - Plakat MTB - 2016

Jeśli macie wolnych kilka chwil i będziecie w okolicy, wpadnijcie pokibicować!

Więcej informacji o Pucharze Polski XCO znajdziecie na stronie https://pucharmtb.pl/ oraz facebooku: https://www.facebook.com/pucharpolskixcmtb/

4. Hydraulika x Elektryka

Prototypowy, choć wyglądający na zbliżony do produkcyjnego, zestaw elektrycznych, bezprzewodowych przerzutek SRAM eTap z hydraulicznymi tarczówkami. I cóż z tego, że UCI (chwilowo?) zawiesiła możliwość stosowania tarcz w szosowych wyścigach zawodowców a Francuzi także w imprezach masowych dla amatorów? Rower przyszłości już dziś wygląda mniej więcej tak:


Opublikowano

w

przez

Tagi: