fbpx
loverove

Loverove 21.03.2016

Poniedziałkowe loverove: dobre informacje, kontrowersje i smakowite zdjęcia. Miłego tygodnia :)

1. Worek Akademickich Medali

Polscy kolarze rewelacyjnie spisali się na Akademickich Mistrzostwach Świata rozegranych na Filipinach. Przywożą stamtąd dziewięć medali!

 

Reprezentacja Polski na Akademickie Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Górskim i Szosowym – Filipiny 2016. Dream Team !!!…

Posted by Cycling2016 on Sunday, 20 March 2016

W XCO Piotr Kurczab wywalczył złoto a Marcin Kawalec srebro, Aleksandra Podgórska srebro a Marta Turoboś brąz.

Piotr Kurczab i Marcin Kawalec w krótkim wywiadzie tuż po przekroczeniu linii mety. Złoty i srebrny medalista Akademickich Mistrzostw Świata MTB XCE.

Posted by Cycling2016 on Sunday, 20 March 2016

W Eliminatorach Kawalec wywalczył złoto a Turoboś srebro.

W szosowym kryterium Nikol Płosaj była druga a Monika Brzeźna trzecia. Płosaj z Filipin przywozi również srebro zdobyte w wyścigu ze startu wspólnego.

Wielkie gratulacje!

2. Klamka weekendu?

Zwycięzca Mediolan-Sanremo, Arnaud Demare leżał w kraksie u podnóża przedostatniego podjazdu (Cipressa). Poszkodowani razem z nim Michael Matthews i Geraint Thomas. Tymczasem Demare zdołał dołączyć do peletonu i wygrać cały wyścig. Najważniejsze momenty całego wyścigu zobaczycie na tym wideo:

Natomiast kontrowersje budzi tempo pościgu Demare oraz to zdjęcie:

Francuz podejrzewany jest o jazdę „na klamce” samochodu technicznego. Jak było naprawdę dowiemy się zapewne z jego biografii wydanej po zakończeniu kariery, czyli za jakieś 15 lat. Póki co sprawa jest niewyjaśniona.

3. Kulisy Primavery

Scott Mitchell to fotograf, jak mało kto oddaje klimat najważniejszych wyścigów. Mniej jest na nich rywalizacji a więcej emocji i zasugerowanych historii. Jego galerię z Mediolan-Sanremo znajdziecie tutaj

Related posts
In sport

Studenci na Filipiny!

Nie, nie chodzi o to, by wysyłać uczniów szkół wyższych jak najdalej stąd, choć być może część społeczeństwa ma takie fantazje. Za to, nieco niespodziewanie reprezentacja Polski wystartuje w Akademickich Mistrzostwach Świata w Kolarstwie, które…
Read more