fbpx

Loverove 07.03.2016

To był weekend polskich kolarek. Loverove na nowy tydzień pełne wideo i zdjęć z sukcesami Katarzyny Pawłowskiej, Katarzyny Niewiadomej i Mai Włoszczowskiej!

1. Trzykrotna mistrzyni świata, Katarzyna Pawłowska

Polka miała już na swoim koncie dwa złote medale w scratchu (2012, 2013). Do swojej kolekcji dodała tęczową koszulkę w wyścigu punktowym. Trzy tytuły mistrzowskie w dowolnej dyscyplinie sportu to naprawdę wielkie osiągnięcie. Zdobyte przez Polkę w kolarstwie cieszą jeszcze bardziej!

2. Katarzyna Niewiadoma druga w inauguracji kobiecego World Touru

Michał Kwiatkowski dwa lata temu zwyciężył na toskańskich „białych drogach”. W tym roku Strade Bianche zainaugurowało kobiecy World Tour. Katarzyna Niewiadoma pojechała rewelacyjnie, zajmując drugą lokatę. Na podium stanęła z największymi gwiazdami damskiego peletonu: Lizzie Armistead i Emmą Johansson. Klasa! Skrót wyścigu znajdziecie tutaj:

Świetną galerię (tak, tak, full screen i klik tutaj) znajdziecie w cyclingtips.

3. Włoszczowska rządzi w Brazylii

https://www.instagram.com/p/BCoEi7Vp_I7/

https://www.instagram.com/p/BCl0NwvJ_FV/

Adaptująca się do południowoamerykańskich warunków w ramach przygotowań do Igrzysk w Rio Maja Włoszczowska zdominowała mini etapówkę (3 dni) Copa Internacional MTB. Polka wygrała wszystkie etapy i klasyfikację generalną. Impreza miała najwyższą kategorię UCI dla tego typu imprez, czyli SHC. Niestety oficjalny ranking wciąż nie jest zaktualizowany.


Opublikowano

w

przez

Komentarze

Jedna odpowiedź do „Loverove 07.03.2016”

  1. […] Bianche) oraz torowe sukcesy (MŚ na torze) opisuje dość skrupulatnie Marek Tyniec – tu i tu. Nas oczywiście interesuje kolarstwo górskie, a tu dużo radości, bo Maja Włoszczowska […]