fbpx
loverove

Loverove 12.02.2016

Rowerowe rozmaitości w piątkowym loverove. Zaczynamy weekend :)

1. Pikes Peak na rowerze

Słynny podjazd w Kolorado znany m.in. z rozgrywanego tam samochodowego wyścigu górskiego. Rowerową opowieść o podjeździe na wysokość 4302m pokazuje to inspirujące wideo:

Obecnie cała droga jest asfaltowa. A jeszcze niedawno część trasy prowadziła po szutrze. Pikes Peak i tamtejszy wyścig rozsławił film krótkometrażowy zatytułowany „Climb Dance”. W rolach głównych fiński mistrz kierownicy Ari Vatanen oraz Peugeot 406 T16. Klasyka sportu, klasyka kina:

2. Transfer dnia

Zmiany, zmiany, zmiany! Spieszymy Wam donieść, że w nowym sezonie Romet Racing Team wzmocni dwójka nietuzinkowych…

Posted by ROMET MTB Team on Thursday, 11 February 2016

Zwycięzca Pucharu Polski XCO 2015, Maciej Jeziorski w sezonie 2016 będzie reprezentował barwy grupy Romet Racing Team. Jak na rodzime podwórko mtb to spora zmiana! Drugą nową twarzą jest zawodniczka kategorii Masters, ścigająca się na szosie Kamila Biernat.

3. Bardziej dostępne 1×11

Nowy SRAM NX to najtańsza grupa 1×11. Co ważne, kaseta nie wymaga zastosowania specjalnego bębenka typu XD. W zamian za to najmniejsza dostępna zębatka będzie miała 11 a nie 10 zębów. W kwestii największej nic się nie zmienia: 42z. Szczegóły (m.in wagi i ceny poszczególnych komponentów oraz porównanie z innymi grupami Srama 1×11) znajdziecie tutaj. Na koniec jedna uwaga: kaseta 11-42 będzie ważyła… 538g

Related posts
In mind

Pumptrack przy każdym orliku?

Pora na zwrot polskiego kolarstwa w stronę bardziej dostępnego, tańszego, atrakcyjnego i przynoszącego więcej korzyści. Budujmy pumptracki!
Read more
In sport

Pierwszy sezon CCC w World Tourze

Dwudzieste miejsce w rankingu UCI i sześć zwycięstw to dorobek zespołu CCC w sezonie 2019. Przejęcie finansowania zespołu Jima Ochowicza przez Dariusza Miłka skróciło drogę do upragnionego startu polskiej drużyny w Tour de France. Pora więc na ocenę i podsumowanie tegorocznej przygody ekipy CCC w World Tourze.
Read more
In sport

Reset w PZKol

?Seksafera?, konflikt z ministerstwem, zwolnienie prominentnego działacza a w tle długi i odchodzący sponsorzy. Nowe wybory prezesa lub zarząd komisaryczny. Cokolwiek się wydarzy, Polski Związek Kolarski czekają poważne zmiany. Kwestię tożsamości ?byłego dyrektora sportowego, zwolnionego…
Read more