fbpx

Loverove 12.02.2016

Rowerowe rozmaitości w piątkowym loverove. Zaczynamy weekend :)

1. Pikes Peak na rowerze

Słynny podjazd w Kolorado znany m.in. z rozgrywanego tam samochodowego wyścigu górskiego. Rowerową opowieść o podjeździe na wysokość 4302m pokazuje to inspirujące wideo:

Obecnie cała droga jest asfaltowa. A jeszcze niedawno część trasy prowadziła po szutrze. Pikes Peak i tamtejszy wyścig rozsławił film krótkometrażowy zatytułowany „Climb Dance”. W rolach głównych fiński mistrz kierownicy Ari Vatanen oraz Peugeot 406 T16. Klasyka sportu, klasyka kina:

2. Transfer dnia

Zmiany, zmiany, zmiany! Spieszymy Wam donieść, że w nowym sezonie Romet Racing Team wzmocni dwójka nietuzinkowych... Posted by ROMET MTB Team on Thursday, 11 February 2016
Zwycięzca Pucharu Polski XCO 2015, Maciej Jeziorski w sezonie 2016 będzie reprezentował barwy grupy Romet Racing Team. Jak na rodzime podwórko mtb to spora zmiana! Drugą nową twarzą jest zawodniczka kategorii Masters, ścigająca się na szosie Kamila Biernat.

3. Bardziej dostępne 1x11

https://www.youtube.com/watch?v=jIxLcDijUgU Nowy SRAM NX to najtańsza grupa 1x11. Co ważne, kaseta nie wymaga zastosowania specjalnego bębenka typu XD. W zamian za to najmniejsza dostępna zębatka będzie miała 11 a nie 10 zębów. W kwestii największej nic się nie zmienia: 42z. Szczegóły (m.in wagi i ceny poszczególnych komponentów oraz porównanie z innymi grupami Srama 1x11) znajdziecie tutaj. Na koniec jedna uwaga: kaseta 11-42 będzie ważyła... 538g


Opublikowano

w

przez