fbpx

Loverove 28.01.2016

Loverove na czwartek, w którym znajdziecie ważne informacje z bikebiznesu. Kilka zacnych firm postanowiło połączyć swoje siły, co może wpłynąć na rynek rowerowy w najbliższym czasie. Zanim jednak poważne tematy, Michele Scarponi znów trenował z zaprzyjaźnioną papugą…

1. Papuga dnia

Michele Scarponi po raz kolejny na przejażdżce współpracuje z papugą-celebrytą. Ara Frankie jest bowiem znaną osobistością w rodzinnym mieście Scarponiego, czyli Filottrano:

 

2. Węglowe imperium

Francuski producent ram i pedałów, znany z innowacyjnego designu i wieloletniej pracy z kompozytami, przejął większość udziałów firmy Corima, specjalistów budowy karbonowych kół. Look zajmie się dystrybucją Corimy a obie firmy wymienią się doświadczeniami. Czy to oznacza rychłe pojawienie się jakiegoś super aerodynamicznego, karbonowego sprzętu, który wywróci rynek rowerowy do góry nogami?

3. W jednym siodle

Kilka dni temu włoski producent siodełek, Selle Italia wykupił ponad 50% udziałów drugiej, liczącej się firmy z tej branży, czyli Selle San Marco. Obie marki mają nada funkcjonować, natomiast działy R&D oraz sprzedaży zostaną połączone. Jak to przejęcie czy też fuzja wpłynie na rynek siodełek rowerowych, dowiemy się niebawem. Roczny obrót obu firm to ok. 30 milionów euro.

 


Opublikowano

w

przez