loverove

Loverove 15.01.2016

Piątkowe loverove, jak zawsze bardziej rozrywkowe a do tego zakończone pozytywnymi informacjami z kręgów administracji:

1. (s)koczek dnia

Peter Sagan nauczył się wskakiwać na piłkę. Kto próbował, ten wie, że to nie jest takie proste. W całej sprawie kluczowa jest jednak fryzura mistrza świata, przypominająca fitnessową stylówę z lat ’80 ;)

I finally learned it, now I’m in next level. Just a little strength and coordination is needed for such skill. Can you do it?Konečne som sa to naučil a dostal sa na vyššiu úroveň. Na tento cvik stačí len trochu sily a kordinácie. Dokážete to?

Posted by Peter Sagan on Wednesday, 13 January 2016

2. Przysiady do porzygu

Przysiady ze sztangą. Pięciominutowa próba z obciążeniem równym masie ciała. Do zawodów stanęło pięciu zawodników: mistrz świata, mistrz Europy i mistrz Berlina w trójboju siłowym, strongman oraz znany z monstrualnych ud kolarz torowy Robert Forsterman. Zgodnie z przewidywaniami, pierwszy odpadł “strongman”. A jak poszło kolarzowi?

3. Z wizytą u Campagnolo

Podia.cc po raz kolejny zaskakuje ciekawym i wysmakowanym wideo. Tym razem to nie rowerowa przygoda na szosie a wizyta w fabryce Campagnolo. Poczujcie się jak w Ulicy Sezamkowej:

4. Dobra zmiana w sporcie?

Póki co tylko zajawki z twittera, ale wygląda na to, że nowy Minister Sportu, Witold Bańka zabrał się do solidnej i konstruktywnej pracy. Anonsuje “Narodową Bazę Talentów”, czyli system który ma pomóc identyfikować zdolne organizmy:

Minister zapowiada również program wsparcia dla mniejszych klubów:

Brzmi to na tyle ciekawie, że zamierzam śledzić sprawę, bo sama zapowiedź ma całkiem optymistyczny wymiar. Póki co można przeczytać bardzo wstępną zapowiedź na stronie p. Premier Beaty Szydło.

Related posts
In sport

Kto wygra Tour de France 2020 i dlaczego?

Ineos Grenadiers kontra Jumbo – Visma. Przy sile ognia tych dwóch latających fortec pozostałe drużyny i ich liderzy pozostają nieco w cieniu, ale to nie znaczy, że w kluczowych momentach nie przejmą inicjatywy i nie…
Read more
CasualIn mind

Jazda solo to styl życia

W sytuacji, w której samotna jazda stała się koniecznością, wielu kolarzy tęskni za grupowymi przejażdżkami. Tymczasem #ridesolo może być podyktowane nie przykrymi okolicznościami a osobistym, codziennym wyborem.
Read more
In mindIn sport

Czy kolarstwo jest gotowe na ściganie indoor?

Bez względu na to, czym zakończy się epidemia wirusa: kryzysem, rewolucją czy jeszcze większą dominacją najbogatszych korporacji, sport w końcu wróci. Rywalizacja online jest jedną z możliwości, pytanie tylko, czy kolarstwo jest na nią gotowe?
Read more