fbpx

Loverove 23.11.2015

Nowy tydzień rozpoczynamy bez dyskryminacji ze względu na wiek. Bo zegar tyka a mimo to, przynajmniej niektórzy z nas wciąż mogą jeździć na najwyższym poziomie.

1. Weteran dnia

Sven Nys, trzydziestodziewięciolatek, „ikona” kolarstwa przełajowego zapowiedział, że po tym sezonie wycofa się z profesjonalnego ścigania. Tymczasem jego ostatni sezon wygląda tak, jak wiele wcześniejszych. Mimo rosnącej w siłę młodzieży, Belg regularnie staje na podium a w niedzielę zwyciężył w zawodach Pucharu Świata rozgrywanych w Koksijde. Imponujące.

2. Masters weekendu

Mirosław Bieniasz dokłada kolejny medal do worka, który w tym roku zdobyli polscy kolarze. Zawodnik z Tarnowa, reprezentant klubu swojego imienia (Bieniasz Bike Team), zdobył brązowy medal Mistrzostw Europy mastersów, które rozegrano w słowackiej miejscowości Trnava. Obsada była zacna, złoto zdobył utytułowany Milan Barenyi.

 

3. Emeryt sezonu

Steve Peat po ćwierćwieczu wyczynowego uprawiania kolarstwa ekstremalnego zapowiada koniec kariery. Wiedzieliśmy o tym wcześniej, ale i tak miło obejrzeć inspirujące wideo, które Brytyjczyk przygotował z tej okazji: https://www.youtube.com/watch?v=WJN6JbUW_o0


Opublikowano

w

przez