fbpx

Loverove 03.09.2015

Loverove na czwartek, specjalnie dla Was:

1. Nie było sztafety na żywo – jest skrót

Polacy mieli nieco problemów technicznych, więc wypadli poniżej oczekiwań, ale bywa i tak. Zgodnie z relacjami tekstowymi walka o medale drużynowe w Vallnord była ciekawa, pora więc rzucić okiem na najważniejsze wydarzenie podane przez oficjalny kanał UCI:

2. Nowe hobby Victorii Pendleton

Dwukrotna złota medalistka olimpijska i dziewięciokrotna mistrzyni świata na torze, Brytyjka Victoria Pendleton, po zakończeniu kariery kolarskiej ma nowe hobby. Są nim wyścigi konne, w których aktywnie uczestniczy (nie mylić z obstawianiem wyników). Zadebiutowała podczas charytatywnych zawodów w lipcu a w miniony weekend zajęła (wraz z koniem Royal Etiquette) drugie miejsce w amatorskiej, ale oficjalnej gonitwie w Ripon.

Jeśli kolarstwo torowe obchodzi was tyle, co zeszłoroczny śnieg a o Pendleton wcześniej nie słyszeliście, tę wybitną kolarkę możecie kojarzyć z mniej i bardziej odważnych sesji zdjęciowych:

https://twitter.com/luketcarey1989/status/583825410644934656

3. Bardzo lekki widelec

Tłumienie powietrzne może się weteranom mtb kojarzyć np. z RST Mozo Pro, popularnym widelcem z końca XXw. German:A jest firmą z „nieco” wyższej półki i choć ich produkty należą do rzadkości, powinny przypaść do gustu miłośnikom lekkiego sprzętu. Nowy widelec Xcite Zero waży w wersji dla koła 29″ na sztywną oś, z rurą sterową o zmiennej średnicy 1055g, czyli ok. pół kilograma mniej niż mainstreamowe, topowe amortyzatory. Co ciekawe, w widelcu nie znajdziecie ani kropli oleju (za to całkiem sporo karbonu)!


Opublikowano

w

przez

Tagi: