fbpx

Loverove 27.08.2015

Loverove na czwartek, specjalnie dla Was:

1. Kolarstwo pod prądem.

https://www.youtube.com/watch?v=gm-111V7Z5o

Wygląda na to, że wkrótce na rynku będzie przynajmniej czterech producentów oferujących elektryczne zestawy manetek i przerzutek do rowerów szosowych. Do Shimano i Campagnolo dołącza bowiem SRAM (elektryczny RED będzie dostępny od wiosny 2016) oraz FSA. Na Targach Eurobike Amerykanie pokazali wersję produkcyjną swojego napędu, którego stworzenie zajęło im aż 5 lat. Z kolei Włosi wciąż pokazują prototyp, który jednak wygląda na niemal gotowy.

2. Jeśli zwykła rampa to za mało…

…możesz zbudować sobie większą. Np. z czterech kontenerów ułożonych jeden na drugim. Bohater wideo, Drew Bezanson powiedział, że przystępując do tego zadania chciał stworzyć coś, co go prawdziwie przerazi i zmusi do przekroczenia własnych barier.

https://www.youtube.com/watch?v=_GjQBI5EQ1k

3. Zaproszenie na Cyklo Gdynia

Jeśli nie macie jeszcze pomysłu, co rowerowo robić 6. września, wybierzcie się na Cyklo Gdynia. To wyjątkowa impreza, która łączy w sobie formułę „Grand Fondo” dla amatorów z wyścigiem dla zawodowców. Jeśli chcecie spróbować swoich sił w jeździe peletonie lub sprawdzić formę trójmiejskich wycinaków, do wyboru będą dystanse 40 i 125km. Nowością jest również „dystans rodzinny”, na którym pasją do kolarstwa mogą zostać zarażeni najmłodsi. W tym roku Ambasadorem Cyklo Gdynia jest Tomasz Marczyński, zatem będzie to okazja do spotkania z Mistrzem Polski.

Więcej informacji znajdziecie na stronie http://cyklogdynia.com/gdynia-2/oraz facebookowym fanpage

cyklo-gdynia

PS. jeśli nie macie szosówek, nic straconego, wziąć udział można także na innych rowerach. Zapisy na http://nowe.elektronicznezapisy.pl/

4. Transfer dnia

Ryder Hesjedal po ośmiu latach współpracy z Jonathanem Vaughtersem zmienia barwy klubowe. Trzydziestopięcioletni Kanadyjczyk w przyszłym sezonie będzie reprezentował ekipę Treka. Wygląda na to, że zespół Cannondale-Garmin zmieni się nie do poznania: odchodzą z niej Hesjedal, Dan Martin a Ted King kończy karierę.


Opublikowano

w

przez

Tagi: