fbpx
loverove

Loverove 13.08.2015

Loverove na środę, specjalnie dla Was:

1. Nogi Amsterdamu

„Najlepszą rzeczą w byciu mechanikiem rowerowym jest to, że wypełniasz misję społeczną”. Świetny materiał o działającym od 90 lat serwisie w rowerowej stolicy świata.

2. Przemysław Niemiec potrącony przez samochód

Było groźnie, ale na szczęście jesteśmy cali!!!

Posted by Przemysław Niemiec on Wednesday, 12 August 2015

 

Jeden z najlepszych polskich kolarzy miał wypadek na treningu. Został uderzony przez samochód, przekoziołkował przez maskę i upadł głową na asfalt. Niestety, choć sytuacja rowerzystów ciągle się poprawia, cały czas zdarzają się takie incydenty i jak widać nie omijają nawet doświadczonych zawodowców. Wszystko wskazuje na to, że reprezentujący grupę Lampre-Merida Przemysław Niemiec nie doznał poważnych obrażeń, miejmy nadzieję, że wystartuje w hiszpańskiej Vuelcie. Życzmy mu zdrowia i dobrej nogi!

PS: Uważajcie na siebie!

3. Pies dnia

https://instagram.com/p/6NOn6sH-J_/

Nie dość, że Alberto Contador jest świetnym kolarzem, to jeszcze po zakończeniu swojego sezonu cieszy się spacerami z psem. A jak wiadomo psy i kolarze to dobry zestaw!

Related posts
Recenzje

Bikes vs Cars

Dokument z 2015r pokazuje jak światowe aglomeracje radzą sobie z zanieczyszczeniem powietrza, korkami i wypadkami w ruchu drogowym. Odpowiedzią na te problemy ma być (oczywiście) rower.
Read more
In sport

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie kolarzy

Pierwszy etap Tour de Pologne 2020 zakończony drastyczną kraksą z udziałem Dylana Groenewegena, Fabio Jakobsena i innych kolarzy pokazał, jak bardzo nie potrafimy rozmawiać o takich sytuacjach.
Read more
CasualIn mind

Trzecia rewolucja rowerowa dzieje się teraz.

W obliczu pandemii koronawirusa ludzie na całym świecie masowo przesiadają się na rowery. Kolejne miasta wprowadzają rozwiązania ułatwiające przemieszczanie się przy pomocy tego nie tylko ekologicznego, ale też zdrowego środka transportu. O tym, że Światowy Dzień Roweru 3. czerwca ma szansę stać się naszą codziennością, rozmawiałem z jego pomysłodawcą, profesorem Leszkiem Sibilskim.
Read more