fbpx

Loverove 03.08.2015

Loverove na poniedziałek, specjalnie dla Was:

1. Zaproszenie na turbo fajny maraton

kralovsky

Jak pewnie wiecie, jestem szczerym entuzjastą maratonów na Słowacji. Dlatego też w imieniu Organizatorów gorąco zachęcam Was do udziału w Kralovskym Maratonie. Zawody rozegrane zostaną 22.08 (sobota) w miejscowości Granc Petrovce. Startowałem tam już dwukrotnie i również w tym roku się wybieram, ponieważ Kralovsky zagościł na mojej liście „must ride” już po pierwszym podejściu.

Do wyboru są trzy dystanse: 25, 50 i 90km o soczystych przewyższeniach: 600, 1650 i 3250m. Najwyższy szczyt półmaratonu to Sľubica (1129m) a pełnego maratonu Smrekovica (1200m). Do tego mieszanka szybkich zjazdów i technicznych singli. Co ciekawe, trasa jest mocno „pogodoodporna” i praktycznie w 100% do pokonania w siodle. Kralovsky Maraton to świetna propozycja dla fanów „Pure MTB”, tym bardziej, że oprócz aspektu sportowego sama okolica jest naprawdę piękna. Ostatnie kilometry prowadzą wokół Zamku Spiskiego a nieopodal miejscowości Granc Petrovce znajduje się zabytkowe miasteczko Lewocza, w której warto choć na chwilę zatrzymać się wracając do domu.

Smrekovica, krížová cesta a očistec v jednom... Posted by Kráľovský MTB Maratón on Monday, 1 June 2015
  Jeśli wolicie bardziej ekstremalne klimaty, dzień po maratonie będzie można wystartować w zawodach Enduro, które rozszerzają trasę o jeszcze ciekawsze i bardziej techniczne ścieżki. Więcej informacji znajdziecie na stronie zawodów http://www.kralovskymaraton.sk/ oraz na facebookowym fanpage https://www.facebook.com/kralovskymtbmaraton Zapisując się przed 9.08 wpisowe będzie wynosić 18?. Słowacy mają ten miły zwyczaj, że o wysokości opłaty decyduje nie data wpłaty a data zgłoszenia (zapisy przez system https://cyklo.sao-tatry.sk/index.php?menu=8&l=en&cpretek=100&pretek=kralovsky) - uiścić możecie w biurze zawodów gotówką. Poza fajnymi wrażeniami na trasie zawodów czeka na Was niezły pakiet startowy i dobry posiłek regeneracyjny. Jeżeli macie dzieci, przy okazji maratonu organizowany jest "Detska Tour Petera Sagana", czyli wyścig dla najmłodszych. Warto zobaczyć, jak nasi sąsiedzi wychowują następców swojego mistrza. Podsumowując: bardzo polecam i zapraszam na Kralovsky Maraton.

2. Trzymaj dystans od rowerzysty!

https://www.youtube.com/watch?v=EKWDjzRf_G4 Greg Van Avermaet przegrał Classica San Sebastian przez kolizję z motocyklistą kolumny wyścigu. To nie pierwszy raz, gdy zawodnicy cierpią w kontakcie z pojazdami telewizji czy serwisu. 1,5m Nie wiem, co na to Międzynarodowa Unia Kolarska, ale zdecydowanie powinna rozwiązaniu problemu nadać bardzo wysoki priorytet.

3. Pies dnia

Być może część z Was zauważyła już ten doniosły fakt na facebooku lub instagramie, ale pora oficjalnie przedstawić. Proszę Państwa, oto Alberto, kolarski pies: alberto002 alberto001 alberto003 alberto004 alberto005


Opublikowano

w

przez