fbpx

Rok z Loverove

Równo rok temu, zamiast zakopywać ciekawe, rowerowe linki w otchłani facebookowej „osi czasu” zacząłem wklejać je do codziennego, porannego przeglądu. Nie zawsze zgromadzenie trzech punktów jest łatwe, ale zazwyczaj się udaje. Zatem, bez dłuższego przynudzania przechodzimy do dzisiejszego zestawu. Miłego!

1. Na ostrym kole przez Pireneje

Patrick Seabase postanowił przejechać klasyczny etap Tour de France z 1910r. Po drodze wspiął się m.in. na Tourmalet, cały dystans wyniósł 310km a przewyższenie ponad 7000m. Tak jak herosi z epoki, Niemiec jechał na rowerze z ostrym kołem, co przełożyło się na czas: 16h52′. Zobaczcie, jak zmagał się ze słynną trasą:

2. Bartosz Huzarski pojedzie w Tour de France

Doświadczony Polak zasłużył sobie na obecność w składzie drużyny Bora-Argon 18 na „Wielką Pętlę”. Rok temu ta ekipa nazywała się NetApp-Endura i „Huzar” w jej barwach również jechał po francuskich szosach. Kilka razy próbował swoich sił w ucieczkach, ale sławny na całym świecie stał się dzięki temu zdjęciu:

Trzymamy kciuki za dobrą jazdę w tym roku!

3. Nowe logo UCI

Międzynarodowa Unia Kolarska chcąc podkreślić zmiany, jakie zachodzą w jej strukturach i procedurach postanowiła odświeżyć swoje logo. Obok akronimu pojawia się pełna nazwa organizacji a biała przestrzeń między paskami „tęczy” została usunięta. Zastosowano również kapitaliki.

Stare logo:

uci-old

Nowe logo:

uci-new

Jak powszechnie wiadomo, w niełatwych czasach zmiany wizerunkowe są kluczową sprawą ;)

Zdjęcie okładkowe: Will Clayton, flickr, CC BY 2.0


Opublikowano

w

przez

Tagi: