fbpx

L?verove 05.05.2015

Loverove na wtorek a w nim zaproszenie na fajny maraton na Słowacji, rower z drukarki 3D i przerażający artykuł o tym, ile daje EPO. Z tych trzech opcji zdecydowanie wybieram pierwszą :)

1. Słowacka alternatywa

Jeśli jesteście zmęczeni jeżdżeniem ciągle po tych samych trasach albo po prostu chcecie spróbować czegoś nowego, fajnym pomysłem jest start w maratonie w Udicy (ŠKODA maratón Marikovskou dolinou). To do wyboru 20, 40 i 64km odpowiednio o przewyższeniu 300, 920 i 1520m. Co ważne, duża część trasy prowadzi po leśnych singletrackach i daje mnóstwo zabawy. Nawet po deszczu jest więcej „flow” niż zarzynki. Byłem w zeszłym roku, będę i w tym! Więcej informacji znajdziecie na http://www.fcteam.sk/. Do 10. maja wpisowe kosztuje 16?, później 19?. Do Dolnej Marikovej jest 204km z Katowic, 240km z Krakowa i 330km z Wrocławia.

O tym, jak było w zeszłym roku możecie przeczytać tutaj.

2. Ile daje EPO?

Dziennikarze telewizji France 2 przeprowadzili eksperyment, który wykazał, że mikrodawkując EPO można podnieść VO2MAX o 6%, co daje 2,1-2,8% poprawę wyników. Co więcej, tak podawane nie powoduje podejrzanych zmian w paszporcie biologicznym. Więcej znajdziecie w tym artykule cyclingnews.

3. Rower z drukarki 3d

A przynajmniej rama, która wygląda jak zrobiona z sieci rybackiej. Więcej w road.cc.


Opublikowano

w

przez

Tagi: