fbpx
loverove

L?verove 11.02.2015

Masa krytyczna kończy działalnośc w Krakowie, Maciej Bodnar jest drugi w Katarze a w Afganistanie kobiety zaczynają jeździć na rowerze. Codzienny przegląd okołokolarskich newsów, czyli loverove:

1. Powstaje dokument o afgańskich kolarkach

Materiał o autorce filmu, Shannon Galpin znajdziecie w cyclingtips. Niemal na zawołanie po rozterkach związanych z kobiecym Tour of Qatar.

2. Koniec Masy Krytycznej

Krakowscy rowerzyści dzięki wynikom zeszłorocznego referendum mają teoretyczną gwarancję swoich potrzeb. W związku z tym comiesięczny protest zmienia się w cokwartalną „pokojową manifestację” integrującą środowisko. A jak to wygląda w waszych miejscowościach?

3. Wynik dnia

Maciej Bodnar zajął drugie czwarte miejsce w czasówce (rozgrywanej na klasycznych rowerach do etapów ze startu wspólnego!) i jest wiceliderem Tour of Qatar. Taki początek sezonu, to ja rozumiem!

 

Related posts
Recenzje

Bikes vs Cars

Dokument z 2015r pokazuje jak światowe aglomeracje radzą sobie z zanieczyszczeniem powietrza, korkami i wypadkami w ruchu drogowym. Odpowiedzią na te problemy ma być (oczywiście) rower.
Read more
CasualIn mind

Trzecia rewolucja rowerowa dzieje się teraz.

W obliczu pandemii koronawirusa ludzie na całym świecie masowo przesiadają się na rowery. Kolejne miasta wprowadzają rozwiązania ułatwiające przemieszczanie się przy pomocy tego nie tylko ekologicznego, ale też zdrowego środka transportu. O tym, że Światowy Dzień Roweru 3. czerwca ma szansę stać się naszą codziennością, rozmawiałem z jego pomysłodawcą, profesorem Leszkiem Sibilskim.
Read more
HerosiIn sportKlasyki

Top 6 zwycięstw Katarzyny Niewiadomej

Jeśli ktoś zapyta was o najlepszych polskich kolarzy szosowych, jednym tchem obok Michała Kwiatkowskiego i Rafała Majki powinniście wymieniać Katarzynę Niewiadomą. A kto wie, może już wkrótce nie tylko obok, ale w pierwszej kolejności. Zawodniczka…
Read more