fbpx
loverove

L?verove 06.02.2015

Loverove na piątek. Misz-masz newsów z rowerowego światka. A na końcu mikro konkurs dla hipsterów rowerowego internetu :)

1. Jeans wiecznie żywy

Poza tym, że jestem fanem kolarstwa, „w życiu prywatnym” aspiruję do miana „denim geeka”. Jeansowe, limitowane siodło od Brooksa zdecydowanie zaliczam więc do kategorii #chceto

2. Metro dla rowerów

CK miasto Kraków marzy o budowie metra. Tymczasem w Londynie chcą udsostępniać rowerzstom nieużywane tunele. To jednak jest przepaść cywilizacyjna.

3. Tylko dla pań

Znany i popularny niegdyś blog a obecnie czołowy portal, czyli Cyclingtips wydzielił ze swojej struktury markę poświęconą wyłącznie kolarstwu kobiecemu. Nazywa się Ella i jest dostępna tutaj.

A teraz mikro konkurs/zagadka w stylu „Jestę Hipsterę”. W latach 1999-2001 na prowadzonych z kolegami (i koleżankami) stronach o rowerach mieliśmy dział dla kobiet. Pierwsi, jedyni, młodzi i piękni ;) To było bardzo dawno, jednak jest prawdą. Stawiam piwo temu, kto pierwszy wklei właściwy link z web-archive.

Jeśli spodobał Ci się ten tekst, zagłosuj na mnie w konkursie Blog Roku 2014:

blogroku

 

 

 


Dzięki!

PS Dochód z SMSów organizator plebiscytu przekazuje fundacji „Dzieci Niczyje”.

Related posts
Recenzje

Bikes vs Cars

Dokument z 2015r pokazuje jak światowe aglomeracje radzą sobie z zanieczyszczeniem powietrza, korkami i wypadkami w ruchu drogowym. Odpowiedzią na te problemy ma być (oczywiście) rower.
Read more
CasualIn mind

Trzecia rewolucja rowerowa dzieje się teraz.

W obliczu pandemii koronawirusa ludzie na całym świecie masowo przesiadają się na rowery. Kolejne miasta wprowadzają rozwiązania ułatwiające przemieszczanie się przy pomocy tego nie tylko ekologicznego, ale też zdrowego środka transportu. O tym, że Światowy Dzień Roweru 3. czerwca ma szansę stać się naszą codziennością, rozmawiałem z jego pomysłodawcą, profesorem Leszkiem Sibilskim.
Read more
Casual

#WorldBicycleDay - Światowy Dzień Roweru

Organizacja Narodów Zjednoczonych pochyla się nad różnymi, ważnymi tematami. Wśród licznych gestów, jakie wyraża społeczność międzynarodowa znalazło się miejsce dla roweru. 3 czerwca został ustanowiony ?światowym dniem roweru? i choć to święto nowe, rezolucja ONZ,…
Read more