fbpx
In sport

Tydzień dobrych wiadomości

Po dzikiej karcie dla CCC Sprandi Polkowice na Giro d?Italia i dalszych planach profesjonalizacji Kross Racing Teamu pojawił się kolejny świetny news dla naszego kolarstwa. Szosowe Mistrzostwa Polski mają na żywo transmitowane w telewizji.

Oczywiście do czerwcowych zawodów o zestaw koszulek z orłem jeszcze daleko, ale po raz kolejny jest się z czego cieszyć. Nie wiadomo jeszcze, która stacja pokaże wyścigi, jednak skoro współorganizatorem ma być Lang Team można spodziewać się TVP (chyba, że o prawa powalczy związany z Dolnym Śląskiem Polsat). Tak czy inaczej, w ten sposób krajowe kolarstwo wchodzi na salony, do sportowej pierwszej ligi nad którą pochyla się ciągle najważniejsze i najbardziej wpływowe medium.

Wstępne szczegóły znajdziecie choćby na stronie Eurosportu. Jak zawsze w takich sytuacjach znajdują się malkontenci i ?hejterzy?. Cóż, Czesław Lang i jego firma mają spore grono wiernych antyfanów. Prosty do bólu marketing faktycznie może działać na nerwy, ale z drugiej strony pokażcie mi kogoś, kto jest w stanie przeprowadzić zawody kolarskie sprawniej niż oni. W pakiecie z mistrzostwami kraju, Lang Team będzie również współpracował z lokalnym klubem KS Ślęża Sobótka przy organizacji Ślężańskiego Mnicha, otwierającego sezon na naszym podwórku. Jeśli weźmiemy jeszcze pod uwagę, że przy okazji Skandia Maratonu będą organizowane szosowe wyścigi dla amatorów, wygląda to na ewidentną próbę skonsumowania sukcesów zawodowców: Kwiatkowskiego, Majki czy Niemca.

To dobrze, bo o kolarstwie znów będzie głośno. Nadchodzi czas, gdy nie będziemy mogli skarżyć się, że nasz sport jest niszowy. Obecność w telewizji i otwarte imprezy masowe w dużych miastach uzupełniają układankę złożoną z koszulek: tęczowej Kwiatkowskiego i w grochy Majki, rosnących ambicji CCC Sprandi Polkowice i Kross Racing Team oraz wielu, innych, przyjemnych wydarzeń, których doświadczamy w ostatnich kilkunastu miesiącach.

Zdjęcie okładkowe: Piotr Drabik, flickr, CC BY 2.0

Related posts
In sport

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie kolarzy

Pierwszy etap Tour de Pologne 2020 zakończony drastyczną kraksą z udziałem Dylana Groenewegena, Fabio Jakobsena i innych kolarzy pokazał, jak bardzo nie potrafimy rozmawiać o takich sytuacjach.
Read more
In sport

Jedyna szansa Czesława Langa

Będąc pierwszą etapówką w zrestartowanym po lockdownie World Tourze Tour de Pologne 2020 ma w końcu szansę, by przyciągnąć uwagę międzynarodowej publiczności.
Read more
In sport

Czy Ineos Grenadier zmieni kolarstwo?

Wykorzystanie drużyny kolarskiej do promocji nowej marki samochodu to ciekawe ćwiczenie, które zaplanował sobie koncern Ineos. Czy sponsor, który faktycznie chce coś zareklamować przy pomocy największych gwiazd pomoże zmienić ten sport?
Read more