fbpx

Kolarski rok 2014: Grudzień

Na przełomie roku kolarskie portale zmieniają się w sportową wersję ?Pudelka?. Kto, z kim i gdzie to dominujący temat newsów. Oczywiście w tle ścigają się przełajowcy, ale myśli fanów tej dyscypliny zmierzają szybko w stronę mistrzostw krajowych i mistrzostw świata.

Kolarze, którzy chcą reprezentować grono zawodowców w kolejnym sezonie muszą czym prędzej podpisywać kontrakty. W tym roku najciekawiej wyglądają dwa transfery, dotyczące naszych reprezentantów z doświadczeniem w World Tourze. Sylwester Szmyd po nieudanej przygodzie w hiszpańskim Movistarze, koniec kariery spędzi w? CCC Sprandi Polkowice. To duże wzmocnienie dla najlepszej, polskiej drużyny. Z kolei szeregi ?pomarańczowych? opuści Tomasz Marczyński. Ten zawodnik raptem dwa lata temu zajął 13 miejsce na trasie hiszpańskiej Vuelty, jednak jego ówczesna drużyna, Vacansoleil zakończyła działalność i trafił do CCC. Tam, po kontuzji, nieszczególnie się odnalazł i teraz będzie szukał szczęścia w tureckim zespole Torku Sekerspor. To ciekawy projekt, zespół aspiruje do członkostwa w MPCC, ma również spore plany rozwoju. Idea wyjazdu Marczyńskiego do Turcji budzi jednak mieszane uczucia.

W grudniu zakończyła się, póki co, sprawa licencji World Tour dla ekipy Astana. UCI ostatecznie przyznała Kazachom prawo do startu w najważniejszych wyścigach, ale kolejna, poważna dopingowa wpadka któregokolwiek z zawodników sprawi, że zespół zostanie z niczym w środku sezonu.Z drugiej strony, nie mająca takich problemów, za to borykająca się z dziurą budżetową drużyna Europcar zostanie zarejestrowana jako ?Pro Continental?. Z pewnością nie odbierze to Francuzom ?dzikich? kart na kluczowe imprezy sezonu, ale wrażenie, że biednym zawsze wiatr w oczy wieje w kontekście całej polityki licencjonowania drużyn zawodowych pozostaje.

Tak kończy się rok, w którym na poważnie reaktywowałem swojego bloga. Jeszcze raz wielkie dzięki za regularne odwiedzanie, czytanie i angażowanie się w dyskusje. Waszą największą uwagę przykuły te wpisy:

Jak żyć z sukcesem Rafała Majki
Marek Galiński 
Jedz normalnie – posiłki regeneracyjne 
Klasyfikacja górska – FAQ
Jestę Kolarzę
Gry i zabawy klasy średniej
Like a pro


Bawcie się dobrze, uważajcie na siebie i do zobaczenia wkrótce :)

Zdjęcie okładkowe: ludovick, flickr CC BY 2.0


Opublikowano

w

przez