fbpx

Niszowy blog

Kolarstwo to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportu oglądanych przez Polaków w telewizji. Wygrywa m.in z tenisem, żużlem i sportami walki. W przeciwieństwie do nich, przyciąga też wielu widzów zainteresowanych nie tylko samą rywalizacją, ale i jej otoczeniem.

Wyniki badania oglądalności możecie przeglądnąć sobie w poniższej prezentacji

Badanie widzów audycji sportowych from Instytut Badania Opinii Homo Homini

Niewątpliwy sukces statystyczny oparty jest na rewelacyjnych wynikach naszych kolarzy. Mam nadzieję, że wkrótce przełoży się to na większy strumień gotówki płynący do Polskiego Związku Kolarskiego, klubów i indywidualnych zawodników. Tym razem nie o tym, sytuacja jest przecież mniej więcej znana.

Zbliżający się plebiscyt Przeglądu Sportowego da szansę Michałowi Kwiatkowskiemu na wejście do ścisłej czołówki i dalszą promocję kolarstwa. Kto wie, może w gronie laureatów znajdzie się nie tylko mistrz świata, ale i najlepszy ?góral? Tour de France, Rafał Majka. Wszak w Portugalii numerem jeden został właśnie kolarz, Rui Costa.

Mimo rosnącej popularności kolarstwa, wciąż mam wrażenie, że jest to dyscyplina, której fanami są ?casualowi? kibice. Tacy, których satysfakcjonują piękne widoki w relacjach z wielkich tourów, sukcesy ?naszych? i propaganda sukcesu w czasie Tour de Pologne. Ten piękny sport można bowiem odbierać na kilku płaszczyznach. Nie trzeba wgłębiać się w niuanse, by móc czerpać przyjemność z transmisji telewizyjnych czy stanąć przy trasie wyścigu. Jednak dopiero szczegóły pokazują, jak piękny i wymagający jest to sport. Na pogłębioną analizę wydarzeń i zjawisk nie ma szczególnie dużego zapotrzebowania, dlatego swojego bloga postrzegam jako niszowego. Mimo to, coraz więcej z Was tu zagląda a ostatnio pokonałem kolejny stopień na facebooku. Lubiących mój fanpage jest już ponad 2000, za co bardzo dziękuję. To znaczy, że jest gdzieś sens w tym co robię.


Opublikowano

w

przez

Tagi: