fbpx

Wyróżnienia mediów rowerowych

Jesteśmy chyba za małym rynkiem, by branża rowerowa przyznawała swoje nagrody medialne, ale zainspirowany przez Brytyjczyków przyznam swoje, prywatne wyróżnienia. A co, wolno mi!

O Cycling Media Awards wspomniałem w dzisiejszym Loverove. Na Wyspach przemysł rowerowy kwitnie na tyle intensywnie, że doczekał się swojego, papierowego magazynu Bike Biz. Nakład ma co prawda niewielki (4500 egzemplarzy), ale regularnie dostarcza cennych informacji dotyczących biznesowych akcentów cyklizmu w Wielkiej Brytanii. Nagrody przyznawane przez ten periodyk dodatkowo legitymizują media rowerowe jako pełnoprawną część rynku informacyjnego.

My mamy kilka portali, kilka magazynów, nieco facebookowych stron i trochę blogów. Do tego kolarstwo, jeśli trafia do mainstreamu, zazwyczaj znajduje się w dziale sport/inne. Chwila jest jednak szczególna. Na którą odmianę kolarstwa by nie spojrzeć, tam sukces. Nie wszyscy sobie z tym radzą, dlatego tym bardziej warto wyróżnić tych, którzy dostarczają wartościową treść na poziomie. Wybór jest oczywiście mój, własny i prywatny a jedyną nagrodą wirtualny uścisk dłoni.

Kolejność kategorii jest bez znaczenia, zatem zaczynajmy zabawę:

Czasopismo o tematyce rowerowej

  Wyróżniam Magazyn Bike za wejście na, teoretycznie zamknięty rynek. Nawet, jeśli nie lubię podejścia do rowerowania skupionego głównie na sprzęcie: nowościach, testach i analizach, to nowy tytuł ze wsparciem poważnej marki-matki wniósł nową energię do "upadającej" prasy papierowej publikującej w branży rowerowej

Strona rowerowa o tematyce kolarskiej

  Wybranie zwycięzcy nie było sprawą oczywistą, ale postanowiłem wskazać MTB-XC.pl za konsekwentne promowanie zawodników i imprez w regularnych zapowiedziach wydarzeń oraz udostępnienie przestrzeni do wolnej wypowiedzi. ?Kalendarzowe updtejty?, zestawy wyników oraz ?Komentarze postartowe? stały się dla mnie najlepszym źródłem informacji o polskim mtb.

Najlepsze użycie zdjęć

  Cóż, można mówić różne rzeczy o ideach lub ich braku stojących za wypowiedziami autora, ale jedno przyznać trzeba: Szymonbike i Piotr Trybalski klimatem zdjęć z "Roadtripów" oraz blogowaniem przy pomocy GoPro zmienili sposób, w jaki patrzymy na "relację z wycieczki".

Najlepszy felietonista

Za konsekwentne trzymanie się formy komentarza i nie podążanie za mainstreamem bez fałszywej skromności przyznałbym ten tytuł sobie ;), ale że postanowiłem oceniać innych, wyróżnienie idzie do Pawła Gadzały, który przebił się ze swoimi tekstami do gazeta.pl. Dzięki temu niesie kaganek oświaty w polskim mainstreamie. Dodatkowe uznanie należy się za anglojęzyczne teksty i twitty promujące polskie kolarstwo.

Kolarstwo w mainstreamie

  Gazeta.pl pisała o kolarstwie, zanim można było ogrzać się w cieple grochów Majki i tęczy Kwiatkowskiego. Zdarzają się pogłębione komentarze i ciekawe wywiady. Wyróżnienie należy się też Onetowi, który ożywił stronę Eurosportu. Teraz jest ona regularny źródłem informacji i multimediów, zdarza się też niezły wywiad i publicystyka.

Kolarstwo w mediach branżowych

  Wiem, że konserwatyści cenili sobie starą wersję portalu rowery.org, ale nowa to jest to! "Szosę" czytam od zawsze i nieustająco jest dla mnie pierwszym, polskim źródłem informacji o kolarstwie zawodowym.

Kolarstwo w telewizorku

  Eurosport, Polsat czy TVP? Wybór jest prosty, Eurosport wygrywa w cuglach ilością godzin transmisji i profesjonalnym komentarzem. Wyróżnienie należy się też TVP za poprawę względem zeszłego roku i darmowy streaming w niezłej jakości. A jakie są Wasze typy? W jakich jeszcze kategoriach przyznalibyście wirtualne nagrody kolarskich mediów? Zdjęcie okładkowe: "Odznaka Przodownika Pracy Socjalistycznej-dyplom" autorstwa photo: Masur / layout: Government of People's Republic of Poland - Praca własna. Licencja Public domain na podstawie Wikimedia Commons - http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Odznaka_Przodownika_Pracy_Socjalistycznej-dyplom.jpg#mediaviewer/File:Odznaka_Przodownika_Pracy_Socjalistycznej-dyplom.jpg


Opublikowano

w

przez

Tagi: