fbpx
In mind

Nie przegap w ten weekend – wykorzystaj chwilę ciszy

Brak ważnych wydarzeń sportowych i nienajlepsza pogoda dają czas na odrobinę odpoczynku. To nie tak, że ?październik=roztrenowanie?. Przecież, jak zawsze, jest tyle rzeczy do zrobienia!

Szosowcy zakończyli sezon na dobre. Przy najszczerszych chęciach, wyścigi na dalekim wschodzie trudno traktować inaczej, niż egzotyczny sposób na poprawę statystyk i realizowanie zobowiązań sponsorskich. Przełajowcy niby już rozpoczęli rywalizację, ale do regularnych, ważnych imprez tydzień w tydzień zostało jeszcze kilka tygodni. Kolarze górscy z kolei zapadają w chwilową drzemkę. Już nie mają gdzie się ścigać i jeszcze nie muszą trenować.

Jeśli jesteś tylko biernym fanem sportu, możesz się w 100% odprężyć. Zmasowany atak transmisji z biegów i skoków narciarskich dostaniemy dopiero za miesiąc. Lekkoatleci, jak kolarze, jadą na wakacje. Sporty motorowe oferują ostatnie emocje, ale tam także trwają ?dożynki? i pogoń za ostatnimi punktami. Pozostają oczywiście piłkarze, ale jeśli śledzisz ich poczynania, to znam kilka blogów lepszych dla Ciebie niż ten.

Jeżeli cały sezon bawiłeś się z zawodowca i każdy weekend spędzałeś na wyścigach, to tak jak Twoi idole zasłużyłeś na chwilę wytchnienia. Wycieczki rowerowe, piesze czy co tam lubisz. Jeśli cały sezon jeździsz, to i tak nie wierzę, że długo wysiedzisz w jednym miejscu.

Taki weekend jak ten, to dobry moment, by zastanowić się co dalej. Nie ma jeszcze kalendarzy startów, dlatego łatwiej będzie wybrać, czego chcesz naprawdę a nie do czego skłaniasz się za namową kolegów czy sponsorów.

Ile chcesz jeździć? Jak wiele czasu możesz na to poświęcić? Ile to wszystko będzie kosztowało? Kto może Ci pomóc w realizacji nowych celów? Zycie amatora uprawiającego sport wyczynowy jest pełne wyzwań. Jesień z siąpiącym za oknem deszczem, kiedy ?musisz? mniej niż zazwyczaj to najlepsza pora, żeby to wszystko ogarnąć. A potem w nagrodę zrobić sobie zupę z dyni.

Related posts
CasualIn mind

Trzecia rewolucja rowerowa dzieje się teraz.

W obliczu pandemii koronawirusa ludzie na całym świecie masowo przesiadają się na rowery. Kolejne miasta wprowadzają rozwiązania ułatwiające przemieszczanie się przy pomocy tego nie tylko ekologicznego, ale też zdrowego środka transportu. O tym, że Światowy Dzień Roweru 3. czerwca ma szansę stać się naszą codziennością, rozmawiałem z jego pomysłodawcą, profesorem Leszkiem Sibilskim.
Read more
In mindIn sport

Gdy to się skończy… będę oglądał wyścigi

W niepewnej, ale zaczynającej majaczyć na horyzoncie przyszłości widać szansę na rozegranie najważniejszych wyścigów. Bezprecedensowy, krótki i niezmiernie skondensowany sezon będzie wyjątkowy. I zdecydowanie nie mogę się go doczekać!
Read more
In sport

Całe kolarstwo w jednej tabeli

Całkiem możliwe, że kolarstwo zawodowe to najbardziej niewdzięczna z najcięższych dyscyplin sportu. Możesz być wielkim talentem, możesz być wyjątkowo pracowity a i tak na sukces będziesz czekać latami. A prawdopodobieństwo, że go odniesiesz jest nikłe.
Read more