fbpx

L?verove 9.10.2014

Rozrywka, news i edukacja, czyli zestaw trochę od czapy, ale co tam ;)

1. Danny Macaskill tak nie potrafi

Rowerowa animacja poklatkowa z ludzikami Playmobil w rolach głównych. Klasa!

https://www.youtube.com/watch?v=u3uPZZQVoCg

2. CCC Polkowice bez Polsatu

Grupa przez wiele lat wspierana przez Polsat będzie od przyszłego sezonu w 2/3 obuwnicza. W miejsce telewizji Zygmunta-Solorza-Żaka wejdzie sportowa marka Sprandi, która w przeszłości wspierała już kluby kolarskie. Ma to tym większy sens, że od kilku miesięcy jest ona w portfolio Dariusza Miłka, właściciela CCC. W materiałach z marca tego roku można znaleźć informację, że przejęcie Sprandi ma być połączone z promocją za pomocą sponsoringu sportowego.

Lista zespołów posiadających licencje WorldTeam i Pro Continental oraz ubiegających się o nie.

 

3. Dwa lata dyskwalifikacji to za mało

Ciekawy artykuł o potencjalnych, długotrwałych, pozytywnych skutkach stosowania dopingu na przykładzie biegacza-sprintera, Justina Gatlina.

http://www.bbc.com/sport/0/athletics/29510575

W skrócie: na podstawie badań na myszach można wywnioskować, że raz nadnaturalnie rozbudowane np. hormonami mięśnie po odstawieniu pozostają w stanie spoczynku, ale mają wyższy potencjał, który można obudzić w stosownej chwili, niż trenowane naturalnie.

4. Nowa odsłona mtb-xc.pl

Jeden z ciekawszych projektów w polskich, rowerowych internetach doczekał się nowego wyglądu strony. Komentarze postartowe i cotygodniowe zestawienia wyników dały szansę wielu zawodnikom oraz imprezom na promocję i zaistnienie w jakimś medium. Choćby za to należą się zespołowi mtb-xc.pl spore brawa. Nowy szablon strony daje jak zawsze nowe możliwości. Zobaczymy, jak będą się dalej rozwijać.


Opublikowano

w

przez

Tagi: