loverove

L?verove 7.10.2014

Giro d’Italia dopiero za pół roku, ale znamy już trasę. Będzie się działo. Zanim przewiniecie do prezentacji trasy włoskiego touru, znajdziecie imponującą listę wyników Philippe’a Gilberta oraz zestawienie rewelacyjnych wyników polskich kolarzy w kończącym się sezonie. Enjoy!

1. Ściana płaczu

Tak od lat nazwa się spis wyników polskich kolarzy przygotowywany przez rowery.org. Tym razem jednak przegląd rezultatów zwala z nóg. Zobaczcie sami.

2. Gilbert i jego monumenty

Były mistrz świata, Philippe Gilbert ukończył Giro di Lombardia na siódmym miejscu. To jego szesnasty (!)  raz gdy w “monumencie” plasuje się w top 10.

Pełny zestaw wygląda następująco:

2014: Liege-Bastogne-Liege-8, Giro di Lombardia-7
2013: LBL-7
2011: Mediolan-Sanremo-3, Ronde Van Vlaanderen-9, LBL-1, Lombardia-8
2010: MSR-9, RVV-3, LBL-3, Lombardia-1
2009: RVV-3, LBL-4, Lombardia-1
2008: MSR-3,
2005: MSR-6

Imponujące.

3. Walka o róż 2015

Włosi zaprezentowali trasę Giro d’Italia. Będzie bardzo długa, prawie 60km, indywidualna czasówka a do tego sześć etapów kończących się podjazdem. Do tego takie atrakcje jak szutrowe Finestre i legendarne Mortirolo, uchodzące za jeden z najbardziej wymagających podjazdów świata. Nie mogę doczekać się maja!

 

Related posts
Bez kategorii

Giro, Vuelta i polskie transfery w World Tourze

Intensywna końcówka pandemicznego sezonu ucieka przed złą pogodą i zaostrzającym się rygorem sanitarnym w Europie. Jest też sporo dobrych informacji z transferem Rafała Majki do drużyny UAE Team Emirates na czele.
Read more
Recenzje

Marco Pantani. Ostatni Podjazd.

W ogromie reporterskiej pracy, którą wykonał Matt Rendell opisując życie, karierę i śmierć Marco Pantaniego największą wartość mają te słowa, które nie przekonają nieprzekonanych, ale są wartością rzadko spotykaną w kolarskich mediach. Te, które boleśnie…
Read more
In sport

To było dobre Giro

Wyrównana rywalizacja, wzruszające zwycięstwa i niespodziewany triumfator. Mimo spokojnego startu i wielu płaskich etapów, Giro d?Italia 2019 było ciekawym wielkim tourem. Jak to Giro. Embed from Getty Images Pierwszy i ostatni raz Carapaza? Po Australijczykach…
Read more