fbpx
loverove

L?verove 7.10.2014

Giro d’Italia dopiero za pół roku, ale znamy już trasę. Będzie się działo. Zanim przewiniecie do prezentacji trasy włoskiego touru, znajdziecie imponującą listę wyników Philippe’a Gilberta oraz zestawienie rewelacyjnych wyników polskich kolarzy w kończącym się sezonie. Enjoy!

1. Ściana płaczu

Tak od lat nazwa się spis wyników polskich kolarzy przygotowywany przez rowery.org. Tym razem jednak przegląd rezultatów zwala z nóg. Zobaczcie sami.

2. Gilbert i jego monumenty

Były mistrz świata, Philippe Gilbert ukończył Giro di Lombardia na siódmym miejscu. To jego szesnasty (!)  raz gdy w „monumencie” plasuje się w top 10.

Pełny zestaw wygląda następująco:

2014: Liege-Bastogne-Liege-8, Giro di Lombardia-7
2013: LBL-7
2011: Mediolan-Sanremo-3, Ronde Van Vlaanderen-9, LBL-1, Lombardia-8
2010: MSR-9, RVV-3, LBL-3, Lombardia-1
2009: RVV-3, LBL-4, Lombardia-1
2008: MSR-3,
2005: MSR-6

Imponujące.

3. Walka o róż 2015

Włosi zaprezentowali trasę Giro d’Italia. Będzie bardzo długa, prawie 60km, indywidualna czasówka a do tego sześć etapów kończących się podjazdem. Do tego takie atrakcje jak szutrowe Finestre i legendarne Mortirolo, uchodzące za jeden z najbardziej wymagających podjazdów świata. Nie mogę doczekać się maja!

 

Related posts
In mindIn sport

Giro vs klimat

Trasa Giro d’Italia 2022 to ciekawa propozycja dla kolarzy o różnych specjalizacjach. Najbardziej zwraca uwagę jej układ, który powinien rozwiązać problemy pogodowe trapiące włoski tour w ostatnich latach. 
Read more
In sport

Giro d’Italia 2021, daily vlogi, część trzecia

Skuteczna obrona mimo problemów Egana Bernala, znakomita jazda Damiano Caruso i renesans Simona Yatesa oraz Joao Almeidy. Trzeci tydzień Giro d’Italia w pigułce codziennych podsumowań wideo.
Read more
In sport

Giro d'Italia 2021, daily vlogi, część druga

Dominacja Egana Bernala, trzy zwycięstwa kolarzy Qhubeka Assos, rekordy na podjazdach i paskudna pogoda. Zobacz podsumowanie drugiego tygodnia Giro d’Italia 2021.
Read more