fbpx
loverove

L?verove 15.10.2014

Marianne Vos wraca do MTB i to jedyny poważny news w środowym loverove. W dzisiejszym zestawie znajdziecie kompletnie odjechany wyścig na torze i ekstremalną, póki co tylko ideę zawodów mtb w południowej Afryce.

1. Najdziwniejszy wyścig na torze

Kto nie ustoi, ten odpada a potem pełnym ogniem na dystansie jednego okrążenia.

2. Marianne Vos powróci na trasy MTB

Utytułowana Holenderka, nazywana „Merckxem w spódnicy” planuje wystartować w zawodach Pucharu Świata XC w Albstadt i Novym Mescie. Na początku kariery Vos ścigała się nie tylko na szosie i w przełajach, ale również w mtb. Teraz najwyraźniej pozazdrościła Pauline Ferrand-Prevot, która z powodzeniem łączy te trzy specjalności. Więcej na ten temat znajdziecie tutaj (uwaga, tlumaczone googlem z flamandzkiego ;) ).

3. Ile można przejechać za $750tyś?

To mogło być prawdziwe „epickie” ultra MTB. Na starcie Bart Brentjens, Jeremiah Bishop czy Karl Platt, do pokonania 1000km non stop offroadem Afryki Południowej. Do wygrania tytułowe 750 tysięcy „zielonych”. Tyle, że wycofał się inwestor i projekt odłożono o rok. Ale i tak jest intrygujący. Poznajcie The Munga.

Related posts
Casual

Włączmy przełaje do X-Games

Kolarstwo to tradycyjny, olimpijski sport. Równocześnie ma w sobie olbrzymi potencjał ekstremalny: prędkość, wypadki, wpływ warunków atmosferycznych, obcowanie z trudno dostępnym terenem… Zimowa odmiana wyścigów rowerowych, przełaje, raczej nigdy nie trafią do programu ?prawdziwych? igrzysk….
Read more
Casual

Gdzie są te epickie* wyścigi

Przełaj Trzech Szczytów, Tro Bro Leon, Leadville 100, Strade Bianche, Schaal Sels? Ściganie na rowerach przestaje być już atrakcyjne. By wyścig zyskał rozgłos i stał się wydarzeniem, na które czekamy, musi mieć w sobie ?to…
Read more
In mindKlasyki

Kto pojedzie w takim wyścigu?

Bruki Roubaix są legendarne. Tro Bro Leon fascynuje swoją wiejską egzotyką. Strade Bianche przypomina o tym, jak kolarstwo wyglądało sto lat temu. U nas też są i kocie łby i szutry i mnóstwo polnych dróg….
Read more