fbpx

L?verove 24.09.2014

Garść newsów ze świata zawodowców.

1. Lista startowa czasówki o mistrzostwo świata

Tak, to już dziś: Martin kontra Sir Wiggo. Ten pierwszy spróbuje zdobyć tęczową koszulkę po raz czwarty i wystartuje o 15:36. Brytyjczyk pojedzie dwie minuty wcześniej. Celujący w top10 Maciej Bodnar o 15:14. Pełny harmonogram znajdziecie tutaj. Zapowiedź i omówienie trasy tutaj.

2. Maja Włoszczowska zmieni klub

http://instagram.com/p/tSpCn-J_Fo/

Giant, jak to korporacja, miesza, zmienia i przemianowuje. W związku z tym Maja Włoszczowska być może pójdzie w ślady Jolandy Neff i zmieni pracodawcę. A do tego… planuje wydanie książki. Co ciekawe, w przygotowaniach do publikacji pomaga jej Julian Obrocki, znany dziennikarz motoryzacyjny. Więcej informacji na stronie Eurosportu.

3. Wyjątkowa medalistka

Ukrainka Anna Solovey (wybaczcie brak polskiej transkrypcji) zdobyła srebrny medal w jeździe indywidualnej na czas. Historia jest o tyle wyjątkowa, że zawodniczka pochodzi z ogarniętego konfliktem zbrojnym Ługańska na wschodzie kraju, gdzie mimo problemów nadal mieszka i trenuje. Nie miała środków na przygotowania, nie wiadomo też jak potoczą się jej dalsze losy, nie tylko w sportowym kontekście. Sytuację kolarki przybliża cyclingnews (po angielsku).

 


Opublikowano

w

przez

Tagi: