fbpx
Dopingloverove

L?verove 27.08.2014

Środa minie, tydzień zginie. Zwiastun filmu, na premierze którego publiczność mdlała, rower, którego nie da się ukraść i dwa felietony Tomasza Jarońskiego. Miłego.

1. To tylko kolejny film o dopingu

Na premierze „Małej Królowej” widzowie mdleli podczas sceny transfuzji krwi. Genevi?ve Jeanson to przedstawicielka „pokolenia EPO” w kobiecym kolarstwie. Interesująca historia dla śledzących historię dopingu. Poniżej zwiastun, filmu trzeba będzie raczej szukać w niezależnej dystrybucji, choć kto wie, może za kilka, kilkanaście miesięcy pojawi się na jakimś przeglądzie, festiwalu lub niewielkim cyklu pokazów w kinach.

2. Rower nie do ukradzenia?

Ogólnie rzecz ujmując, nie lubię takich wynalazków. To raczej pokaz kreatywności projektanta niż praktyczne rozwiązanie, ale jako idea budzi zainteresowanie.

3. Tomasz Jaroński komentuje

Na swoim blogu zapowiada „Jesień Kwiatkowskiego„, w portalu „naszosie” nagradza Jensa Voigta za całokształt twórczości.

Related posts
Recenzje

Un Ange, czyli film o Vandenbroucke’u

Koen Mortier zaprasza do swojej fantazji na temat ostatnich godzin życia Franka Vandenbroucke’a. Upadłej gwiazdy “pokolenia epo”, kolarza który nieco ponad dziesięć lat temu zmarł samotnie w Dakarze po nocy spędzonej z prostytutką.
Read more
Recenzje

Marco Pantani. Ostatni Podjazd.

W ogromie reporterskiej pracy, którą wykonał Matt Rendell opisując życie, karierę i śmierć Marco Pantaniego największą wartość mają te słowa, które nie przekonają nieprzekonanych, ale są rzadko spotykane w kolarskich mediach. Te, które boleśnie nazywają…
Read more
Bez kategoriiIn mindIn sport

Co zmienić w pro kolarstwie?

Jaka będzie przyszłość kolarstwa zawodowego po pandemii koronawirusa i kryzysie ekonomicznym?
Read more