fbpx

L?verove 01.08.2014

Piątek, piąteczek, piątunio: informacyjnie, gadżeciarsko, śmiesznie i strasznie.

1. Puchar Świata MTB 2015

Inauguracja w kwietniu w Lourdes (zjazd) i maju w Czechach (Nove Mesto, cross country), po sześć eliminacji XCO oraz DH. Tylko dwie wizyty poza Europą (Mont Saint Anne i Windham na początku sierpnia). Brak eliminatora. Cięcie kosztów i poszukiwanie publiczności w miejsce globalizacji. Pełny terminarz tu.

2. Narcyzm 2.0

Słit focie, widoczki i zjazdy nagrywane GoPro to już przeszłość. Udana akcja na kickstarterze zaowocowała stworzeniem składanego drona, który teraz może filmować twoje rowerowe przygody śledząc cię z powietrza. Więcej informacji w artykule na bikeradarze oraz na stronie producenta: airdog.com.

3. Sposób na podryw

Chcesz mieć branie na domówce? Kup 100km tracka, wgraj na endomondo i udostępnij na facebooku. „Nikt się nie zorientuje, że to nie Ty„!

4. Facepalm dnia

16 ton

Człowiek może się starać, tłumaczyć, racjonalizować i nie pluć jadem. Cały czas uważam, że Tour de Pologne to fajny wyścig, który nie potrzebuje tego typu niedźwiedzich przysług. Tymczasem na podjeździe w Gliczarowie stanął odsłonięty granitowy monument o masie 16 ton z tablicą „Ściana Bukovina – kultowy (szkoda, że nie KULTOVY) podjazd królewskiego etapu Tour de Pologne”. Link do artykułu znajdziecie tutaj. Zazwyczaj nie robię czegoś takiego, ale… Panie Piotrze, nie wstyd Panu? Nie jesteśmy ciemnym ludem. Mam nadzieję, że nikt tego nie kupi.


Opublikowano

w

przez

Tagi: