fbpx

L?verove 30.07.2014

Wciąż na żółto, ale już wkrótce zmieniam tło. Rozpoczyna się druga część sezonu, więc powoli trzeba przechodzić do kolejnych wydarzeń. Jednym z elementów promocji kolarstwa i bohaterów Wielkiej Pętli są kryteria w niemal całej Europie. Jedno z nich padło łupem Rafała Majki. Co jeszcze w loverove? Klikaj niżej :)

1. Pierwsza wygrana dla Campagnolo od 2006r

Lista zwycięzców Tour de France według używanego osprzętu. Pierwszą wygraną dla Shimano odniósł dopiero Lance Armstrong w 1999r, dominuje Campagnolo. Włosi musieli czekać na kolarza uzbrojonego w swój napęd osiem lat (w 2006 zarówno zdyskwalifikowany Landis jak i Oscar Pereiro jechali na „Campie”).

2. Pan 60% w groszkach

Menadżer Tinkoff-Saxo, zwycięzca Tour de France 1996, Bjarne Riis, uczcił strojem wygraną Rafała Majki w klasyfikacji górskiej.

3. Rafał Majka wygrywa potourowe kryterium.

Promocyjne tournee bohaterów Wielkiej Pętli rozpoczęte. Zwycięzca klasyfikacji górskiej z dobrej strony pokazał się w kryterium Roeselare, przyjeżdżając na metę przed Rui Costą

Do tego już półoficjalnie grupa Tinkoff-Saxo anonsuje, że będzie jej liderem na Tour de Pologne:

4. Świadek Transalpu

Garść wrażeń okiem widza.

5. Kolarstwo, nie jestem obojętny

Bardzo długi tekst, który w skrócie nawołuje do poprawy jakości kolarskiego dziennikarstwa. Druga po „Dziewczyny na rowery” akcja Jarka Waśkiewicza, tym razem jako riposta na paszkwil zamieszczony w „Polska The Times”.


Opublikowano

w

przez

Tagi: