fbpx

L?verove 28.07.2014

Coś się kończy, coś się zaczyna. 101. Tour de France przeszedł do historii. Wyjątkowy dla Polaków, wyjątkowy dla Włochów i dla jednego Niemca.

1. Wypowiedź dnia

Oczywiście Rafał Majka, który mówi , że dojrzał kolarsko podczas Touru i nauczył się atakować:  „teraz będę często atakował a rywali będzie bolało”. Wideo tutaj. PS. wywiad dla TVP przeprowadza niesławny Aleksander Dzięciołowski, któryeego musiał publicznie prostować swoje wypowiedzi na temat Mai Włoszczowskiej felieton jakiś czas temu prostowała Maja Włoszczowska.

2. Włoska historia

Wielki, kolarski naród, ale Tour de France wygrywał rzadko

Marco Pantani i Felice Gimondi – ostatni, przed Nibalim włoscy zwycięzcy Tour de France. Jak już zapewne wiecie, Nibali powtórzył wyczyn Gimondiego i zapisał się w kronikach jako jeden z zaledwie sześciu kolarzy, którzy wygrali wszystkie trzy wielkie Toury. Poza nimi byli to jeszcze: Anquetil, Merckx, Hinault o Contador.

3. Zdjęcia z Paryża

Cyclingtips, jak zawsze. Włączcie full screen.

4. Emeryt dnia

Jesn Voigt, jedna z dobrych i walecznych duszy peletonu w wieku niemal 43 lat ukończył swój ostatni Tour de France. Choć jego sportowe korzenie są jeszcze w NRD, podobno nigdy nie stosował dopingu.


Opublikowano

w

przez

Tagi: