fbpx
In mind

Odśnieżanie

Xouted.com w nowym wydaniu. Pora na odświeżenie bloga. Nowy szablon da mi większą elastyczność. Chcę dostarczać bardziej różnorodne treści. W dotychczasowej formule poczułem się nieco ciasno. Niektórym wydarzeniom wystarcza przecież tylko krótki komentarz, inne lepiej zilustrować wideo lub zdjęciem. A te dłuższe i dla mnie ważniejsze będę mógł lepiej wyeksponować.

Facebook to nie wszystko, życie newsa trwa tam kilka mrugnięć okiem a wiele jest takich, które zasługują choćby na kilkanaście godzin i warto je na ten czas zatrzymać. Materiały, pochodzące z zewnętrznych źródeł (obecnie współpracuję z najstarszym polskim portalem kolarskim, rowery.org) również będą linkowane z mojej strony, informacja o nich znajdzie się też w feedzie RSS (zachęcam do subskrypcji).

Pisanie tego typu autorskiego bloga wiąże się równie często z rozczarowaniem co z satysfakcją. Nieustająco pozytywny feedback, jaki od Was dostaję skłonił mnie do zmian i poszukiwania drogi rozwoju. Mam nadzieję, że pomysły, które czekają na liście „to do” przyniosą sporo dobrego. Czas ruszać dalej.

 

Na koniec jeszcze nieco technikaliów. Strona jest „responsywna”, co do zasady dobrze korzysta się z niej na urządzeniach mobilnych. Blog można przewijać w „nieskończoność”, cała historia znajduje się na głównej. Nie wszystko jeszcze działa jak należy: kosmetyki wymagają style, zdjęciom w starszych tekstach należy się korekta itd. Tego typu poprawki, ale też różne nowe rozwiązania i dodatki, które oferuje ciągle rozwijany wordpress, będą się pojawiały z czasem.

Related posts
In mind

Jedź. Baw się.

Życie na walizkach, to może przesada, ale od kwietnia sporo się przemieszczam. Nawet, jeśli podróże nie są długie, weekendowy zestaw czynności jest dość absorbujący: ogarnięcie roweru, przygotowanie jedzenia, pakowanie, wybór drogi, mapa, wpisowe, start, zdjęcia,…
Read more
In mind

162 wpisy później

Pół roku temu reaktywowałem bloga. Nie wiem, czy wpływ na to miały, ekhm, kolejne urodziny, ale załóżmy, że tak. W każdym razie od tego czasu, nie licząc dni wolnych od pracy, codziennie wrzucam jakiś wpis….
Read more