Finał Pucharu Szlaku Solnego był dla nas ważnym punktem sezonu. W Rabce Marek walczył o punkty niezbędne do zajęcia miejsca na podium, z kolei Marianna zadebiutowała w zawodach tej serii.

Puchar Szlaku Solnego to najważniejszy cykl wyścigów XC w regionie, na każdej eliminacji pojawiają się dobrzy zawodnicy a trasy są wymagające.

Do Rabki wyskoczyliśmy na chwilę dzień wcześniej. Marianna miała już nieco doświadczenia na trasach PSS, przed poprzednimi eliminacjami spędziła nieco czasu, jednak tym razem miała startować, więc dla zwiększenia poczucia pewności objechaliśmy rabczańską rundę. Markowi również zrobiło to dobrze, biorąc dodatkowo pod uwagę fakt, że jego rywal regularnie zdobywał na nim przewagę na zjazdach.

W dniu wyścigu pogoda nieco się załamała, zrobiło się trochę odrobinę bardziej mokro i ślisko. W rywalizacji Mastersów Marek dość szybko zajął miejsce, dające mu wystarczającą ilość punktów do osiągnięcia drugiej lokaty w klasyfikacji generalnej. Nie było to tak oczywiste: musiał równocześnie cisnąć by dojechać jako czwarty a równocześnie unikać błędów by nie stracić pozycji. Godzinka minęła szybko, plan został wykonany i drugie miejsce w „generalce” stało się faktem.

Z kolei Marianna stanęła na starcie w grupie kobiet „open”, razem z tak uznanymi zawodniczkami jak Rita Malinkiewicz, Stefania Staszel, Dagmara Drabik czy powracająca do ścigania Katarzyna Solus-Miśkowicz. Swój wyścig rozpoczęła zachowawczo, ale wkrótce potem się rozkręciła. Swój debiut zakończyła na siódmej pozycji, notując obiecujące czasy kolejnych okrążeń.

Na zawodach po raz kolejny towarzyszył nam Alberto, który nie tylko odebrał puchar i dyplom na podium klasyfikacji generalnej, ale dobrze się bawił w strefie bufetu i korzystał ze świeżego, górskiego powietrza 🙂

Szlak Solny 2015 został zakończony, jeśli w przyszłym sezonie zawody tej serii będą organizowane, z pewnością wpiszemy je do swojego kalendarza!