Sezon 2018 za pasem. Grupy zawodowe odsłaniają karty. Już teraz możemy przyzwyczajać się do wyglądu naszych ulubieńców w nadchodzącym roku.

Jak zawsze, niektórzy stawiają na ewolucję, niektórzy na rewolucję a jeszcze inni są ściśle uzależnieni od swoich sponsorów, którzy dyktują kolorystykę. Tak czy inaczej już teraz wiemy, że w nowym roku przynajmniej przez kilka pierwszych tygodni będziemy patrzeć na zawodowy peleton uważniej, a rozpoznawanie sylwetek poszczególnych zawodników zajmie więcej czasu niż zazwyczaj.

Wpis będzie aktualizowany wraz z kolejnymi prezentacjami. Póki co stroje na sezon 2018 zaprezentowały następujące drużyny:

Team Sky

Chrisa Froome’a, Michała Kwiatkowskiego i spółkę dopadł Zygmunt Chajzer ze swoim pralkowozem skutecznie wybielając czarne stroje, które teraz będą bardzo klasyczne: białe z szerokim, niebieskim pasem na piersi.

Team EF Education First – Drapac powered by Cannondale

Jonathanowi Vaughtersowi udało się kolejny raz uratować zespół, który w sezonie 2018 będzie miał stroje podporządkowane polityce sponsorów. Cóż, nie ma nic za darmo. Design jest pod wpływem POCa, kolory, cóż, są dobrze widoczne.

Ag2r

Francuska ekipa prezentuje się klasycznie, a równocześnie lepiej niż kiedykolwiek. Brązowe spodenki wciąż pozostają kontrowersyjne, ale i tak Roamain Bardet w takim stroju prezentuje się znakomicie.

Dimension Data

Kolejny rok z rzędu „szału nie ma”. Od czasu pasiastych, biało – czarnych strojów team, w którym jeździ Mark Cavendish prezentuje bezpieczne, stonowane, klasyczne projkekty. Cóż, ich prawo.

Lotto Soudal

Więcej bieli, mniej czerwieni, ale ogólnie wygląda to wciąż całkiem nieźle. Tomasz Marczyński będzie się w takiej wersji prezentował znakomicie!

Movistar

Zmiana granatu na błękit to niemal tak samo radykalne podejście do strojów w nowym sezonie jak w teamie Sky. Zestaw jest niebezpiecznie podobny do tego, w którym w 2017r jeździł zespół Astany. Ten błękit jednak nie wziął się z niczego. To kolor związany z identyfikacją wizualną „Movistar+”, czyli płatnej telewizji będącej w ofercie tego, telekomunikacyjnego, giganta.

Bahrain Merida

Ekipa finansowana przez cieszącego się złą sławą księcia Bahrajnu póki co pozostaje w takich samych barwach, za to obsługa Vincenzo Nibalego będzie poruszała się nowymi samochodami. W miejsce Volkswagenów pojawi się… Kia z modelem Optima Station Wagon GT.

Quick Step

Gdy inni się wybielają, Quick Step idzie w granat i klasyczny, biały pas na piersil Niby nic odkrywczego, ale prezentuje się dobrze i póki co jednolity, ciemny strój z wyraźnym, jasnym akcentem powinien być dobrze widoczny w tłoku na finiszach czy w ujęciach z helikoptera. I nawet logo Lidla na ramionach nie razi.

Bora Hansgrohe

Jak na zespół sponsorowany przez marki związane z łazienkami i kuchnią, wzór na koszulkach nawiązuje do kafelków ;) Mimo to, jest całkiem w porządku. Zobaczymy, jak będzie z odróżnianiem tych strojów w relacjach TV. Dobrze, że Leopart z braćmi Schleck już nie funkcjonuje.

Astana

Niemal bez zmian pozostawia swoje stroje ekipa sponsorowana przez kazachskie przedsiębiorstwa, czyli Astana. Jasne, niebieskie koszulki i ciemne spodenki wyróżniały się w peletonie 2017 i lat wcześniejszych. W 2018 bardzo podobnie będzie wyglądał Movistar.

Katusha – Alpecin

Ekipa, która zaczynała jako rosyjska a teraz jest oficjalnie szwajcarska a praktycznie w dużej części niemiecka w sezonie 2018 będzie jeździła w wariacji na temat swoich strojów z ostatniego TdF. Z tą różnicą, że biała, górna częś koszulek zmieni kolor na delikatny, bardzo jasny niebieski.

Mitchelton Scott

Kto? A… tak! „Orica”. Gerry Ryan, współtwórca projektu jest właścicielem winnic Mitchelton i w sezonie 2018 to właśnie tę markę będzie promował w ramach sponsorowania zawodowej grupy kolarskiej. Ze strojów ekipy znika granat czy zieleń, z którymi kojarzona była w poprzednich latach, pojawia się za to czerń i więcej żółtego. Z takiego obrotu spraw zadowolony będzie też zapewne Scott.

BMC

 

Gdy do sponsorów BMC dołączył producent zegarków Tag Heuer czarno-czerwony strój stał się nieco dziwny. W sezonie 2018 do tego wszystkiego dodajemy niebieskie wstawki związane z firmą Sophos (branża IT) i zamiast szwajcarskiego prestiżu robi się coś na wzór LZSu zbierającego sponosrów w swoim powiecie ;) Cóż, za pieniądze gustu się nie kupi.

 

 

Skomentuj

Komentarze

Powered by Facebook Comments